Top
Image Alt

Alpejska przygoda

Alpejska przygoda

2260PLN za osobę
29.05.2021-02.06.2021

Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń weź udział w alpejskiej przygodzie. Zobaczymy bajkowe miasteczko Rothenburg położone w Bawarii oraz piękne Lindau położone nad samym jeziorem Bodeńskim. Jak na większości naszych wyjazdów nie zabraknie adrenaliny zobaczymy wspaniałe alpejskie wąwozy Breitachklamm Oberstdorf, Partnachklamm oraz Lammerklamm. Na pewno znajdzie się coś dla fanów wodnych atrakcji. Canyoning na dzikiej rzece w Bawarii oraz rafting na jednej z najpiękniejszych rzek w Europie Salza. Zobaczymy bajeczny zamek Neuschwanstein, odpoczniemy w Kehlstein byłej kwaterze Hitlera, która dziś jest restauracją ze wspaniałym punktem widokowym i przespacerujemy się uliczkami w najpiękniejszym mieście w Austrii jakim niewątpliwie jest Hallstatt. Zabierzemy was do Eisriesenwelt największej lodowej jaskini na świecie i pokonamy jeden z najdłuższych wiszących mostów w Europie. Cała nasza wyprawa odbędzie się w otoczeniu majestatyczny alp, dlatego sama trasa, którą pokonamy w trakcie tych kilku dni będzie spektakularnym doznaniem.

CENA WYJAZDU: 2260 ZŁ

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego instruktora
 • Cztery noclegi w małych pensjonatach lub kameralnych apartamentach
 • Przejazdy komfortowym busem na całej trasie
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)
 • Opłaty drogowe
 • Opłaty parkingowe
 • Koszty paliwa

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia i napojów (stołujemy się w lokalnych restauracjach, barach i karczmach) Ceny posiłków zbliżone do cen polskich.
 • Biletów wstępów na atrakcje w programie:
 • Canyoning (80EU), Zamek Neuschwanstein (13EU), Most Highline (8EU), Wąwóz Partnach (6EU), Leutashklamm (3EU), Kwatera Hitlera (16,50EU), Jaskinia lodowa (33EU), Rafting (60EU)
 • Wydatków własnych
 • Ubezpieczenie turystyczne kosztów leczenia i ratownictwa z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Zabrze Polska

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Ze Śląska wyruszamy około 3/4 rano kierujemy się na trasę do Niemiec przez Wrocław. Pierwszym punktem naszego wyjazdu będzie Rothenburg ob der Tauber bajkowe miasteczko położone w Bawarii nad rzeką Tauber. Mnóstwo kolorowych domów i niebywała lokalna atmosfera. Nie bez przyczyny nazywane najpiękniejszym miasteczkiem w Niemczech. Miasto okala mur obronny, a po wejściu na niego możemy podziwiać piękny widok na panoramę Rotehnburgu. Sercem miasta jest rynek pełen urokliwych kawiarni z miejscowymi smakołykami. Nie bez powodu znalazło się na piątym miejscu top 100 atrakcji Niemiec. Lindau to drugie bawarskie miasto, które zobaczymy tego dnia. Położone bezpośrednio nad Jeziorem Bodeńskim. Piękne historyczne stare miasto znajduje się na niewielkiej wyspie połączonej z lądem mostami z widokiem na alpejskie szczyty. Warto przespacerować się nabrzeżem i zatrzymać w urokliwym porcie. Jeszcze tego dnia wybierzemy się na Breitachklamm Oberstdorf fascynujący spacer po najgłębszym kanionie skalnym w Europie Środkowej. To jeden z najbardziej imponujących pomników przyrody w Bawarii. Dzięki prawie stu metrowym gigantycznym blokom skalnym woda spływa, grzmi i rozpyla się w krople w których gra światło. Droga przez wąwóz prowadzi ścieżkami i podestami przymocowanymi do skał wzdłuż rzeki. Bajeczne miejsce. Na nocleg zostaniemy w Oberstdorf.

2
Dzień 2

Dzień zaczniemy przygodą! Canyoning w Bawarii gdzie pokonamy dziką rzekę używając różnych technik. Będą skoki do wody, wspinanie, zjeżdżanie na linie. Piękne skalne przesmyki i wodne przeszkody. Potrzebna będzie na pewno umiejętność pływania i trochę odwagi do ekstremalnych wyczynów. Doskonała przygoda dla wszystkich lubiących sporty wodne pełne adrenaliny. Po atrakcjach pełnych wrażeń wyruszymy zobaczyć jeden z najbardziej malowniczo położonych pałaców w Europie – zamek Neuschwanstein otoczony szczytami bawarskich Alp. Niewątpliwie najbardziej baśniowy zamek na świecie do złudzenia przypominający ten z czołówki bajek Disneya. Po zwiedzaniu zamku wyruszymy do niewielkiej alpejskiej miejscowości Reutte żeby przejść przez jeden z najdłuższych wiszących mostów w stylu tybetańskim w Europie. Jego długość to 403 metry, a zawieszony jest na wysokości 110 metrów i jeśli chodzi o wysokość nie ma sobie równych. Nie zabraknie zapierających dech w piersiach widoków na wzgórza Alp, ruiny zamku Ehrenberg i całe miasteczko w dolinie. Na nocleg tego dnia zatrzymamy się w okolicach Garmish.

3
Dzień 3

Po śniadaniu ruszamy w dalszą trasę i kierujemy się do wąwozu Partnachklamm, zaliczany do najpiękniejszych w Alpach. Ogrom skał, rwąca rzeka i piękne wodospady. Pokonamy trasę wykutymi w skałach tunelami gdzie będziemy podziwiać surowy majestat natury. Długość wąwozu to 700 metrów czystej przyjemności dla oka i ducha. Tego dnia zobaczymy jeszcze jeden wąwóz będzie to Leutasch, który ma swój własny charakter, dlatego na pewno trzeba go zobaczyć. Najstarsza ścieżka w wąwozie jest dostępna od ponad 130 lat. Drewniane deski pod stopami, które zamocowane są kilka merów nad wodą, dopiero później przechodzimy do pozostałej bardziej nowoczesnej jeśli chodzi o infrastrukturę ścieżki. Zobaczymy piękny 23 metrowy wodospad, na którym przy odrobinie słońca pojawia się tęcza. Tego dnia w drodze do Berchestagen przejedziemy German Alpen Strasse, przepiękną widokową trasą wśród majestatycznych gór i urokliwych małych miejscowości jak Bad Tölz, Rottach Egern, Aschau im Chiemgau i Schönau am Königssee.

4
Dzień 4

Rano po śniadaniu wyruszamy w drogę. Pierwszym punktem będzie Kehlstein kiedyś kwatera Hitlera, którą otrzymał w prezencie urodzinowym, a dzisiaj przepięknie położona herbaciarnia do której dostaniemy się specjalnym autobusem trasą widokową. Kiedy dojedziemy na miejsce przejdziemy 124 metrowym tunelem, aby dostać się do mosiężnej windy, która zawiezie nas na miejsce. Już ze środka restauracji widać przepiękny widok na panoramę Alp. Warto usiąść na chwilę na tarasie widokowym i napawać się krajobrazem. Chwila wytchnienia i ruszamy w dalszą trasę, tym razem do Eisriesenwelt największej lodowej jaskini na świecie. Kręty labirynt korytarzy i komór skalnych skutych lodem. Pokonamy z przewodnikiem trasę turystyczną gdzie będziemy podziwiać lodowe formacje, stalagmity i stalaktyty. Jaskinia jest Pomnikiem Przyrody, co za tym idzie nie ma w niej ingerencji człowieka. Wspaniała trasa przez lodowe groty. Z krainy skutej lodem wyruszymy w stronę Lammerklamm kolejny już wąwóz naszej wyprawy. Ogromny potok, którym się charakteryzuje i spora przestrzeń na pewno odróżnia go od innych wąwozów. Przepływa przez niego górska rzeka Lammer. Trasa zajmie nam około godziny. Na nocleg tego dnia zatrzymamy się w okolicy Hallstatt.

5
Dzień 5

Rano udamy się do zdecydowanie najpiękniejszego miasteczka w Austrii jakim jest Hallstatt. Przepięknie usytuowane nad brzegiem jeziora tuż u podnóża Alp. Spacer po tym miejscu, gdzie każda uliczka i każdy alpejski dom dosłownie zapiera dech w piersiach, pozostanie niezapomniany. W miasteczku znajduje się historyczna kopalnia soli, którą można odwiedzić, oraz kaplica czaszek. Hallstatt to miasteczko jak z pocztówki i to pod każdym względem. Po bajecznym spacerze wyruszamy po adrenalinę! Salza to jedna z najpiękniejszych rzek raftingowych w Europie. Krystalicznie czysta woda i oszałamiające widoki. Zabierzemy cię na rafting gdzie przeżyjemy przygodę na wodzie. Po spływie wyruszymy w drogę powrotną na Śląsk, gdzie powinniśmy dojechać około północy.

Tour Location

Niemcy