Top
Image Alt

Bornholm – Rowerowym Szlakiem

Bornholm – Rowerowym Szlakiem

2100PLN za osobę
02-06.06.2021

Bornholm to atrakcyjna wyspa – także dla tych, którzy decydują się na zwiedzanie jej na rowerze. Na wyspie jest ponad 230 km tras rowerowych. Długość wybrzeża Bornholmu wynosi około 140 kilometrów, a trasy rowerowe na wyspie są dłuższe o ponad 100 kilometrów. Tu nie ma  monotonnych krajobrazów. Na północy znajdują się wysokie klify, natomiast na południu można kąpać się w lazurowej wodzie jak na Majorce. Bornholm na rowerze to prawdziwy raj.

Bornholm to przede wszystkim wyspa rowerzystów. Nie tylko dlatego, że jest tu więcej rowerów niż samochodów, ale także ze względu na szacunek mieszkańców do jednośladów. Prawie na każdej drodze można zobaczyć ciemnozielone tablice z napisem cycelvej (ścieżka rowerowa), z nazwami i odległościami. Czasami ma się wrażenie, że na Bornholmie rowery wygrały z samochodami. Łączna długość tras rowerowych na Bornholmie to ok. 235 km, trasa dookoła wyspy to ok. 105 km. Skrajne punkty z północy na południe są oddalone o 40 km, a ze wschodu na zachód odległość wynosi 30 km.

My planujemy wycieczki rowerowe między innymi przez miejscowości: Hasle , Allinge , Tejn, Nexo, Svaneke, Gudhejm. Bornholm to Skandynawia skupiona w jednym miejscu z lasami, morzem i klifami. Bornholm ma to wszystko przez cały rok, więc chwyć rower i wykorzystaj swoją fantazję ! Bornholm to idealne miejsce na rowerowe wyprawy.

 

CENA WYJAZDU: 2100 ZŁ


CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego lidera na trasie przejazdu i podczas całego pobytu
 • Cztery noclegi w domku z umeblowanym tarasem, sprzętem do grillowania i w pełni wyposażoną kuchnią
 • Transport rowerów dla wszystkich uczestników
 • Transport komfortowym busem na całej trasie Zabrze-Bornholm-Zabrze
 • Opłaty drogowe
 • Opłaty parkingowe
 • Opłaty promowe Sassnitz-Rønne-Sassnitz
 • Koszty paliwa na całej trasie
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)


CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia i napojów – zabieramy swoje produkty do przyrządzania posiłków (istnieje również możliwość stołowania się w restauracjach i barach znajdujących się na trasie podróży)
 • Wydatków własnych
 • Ubezpieczenia KL + NNW
 • Biletów wstępu do muzeum morskiego i oceanarium w Stralsund

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Zabrze Polska
 • Minimalna ilość osób
  6
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Transport
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Śniadanie
  Ubezpieczenie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Wyjeżdżamy z Zabrza około godziny 20:00 i kierujemy się w stronę Sassnitz. Do przejechania mamy około 780 km (9-10 godzin), czyli nad ranem będziemy na miejscu, gdzie wsiądziemy na prom do Rønne.

 
2
Dzień 2

Dojeżdżamy do Sassnitz i mniej więcej o 11:50 wsiadamy na prom. Rejs trwa 3 godziny. O 15:10 zjeżdżamy na ląd i następnie jedziemy w kierunku Hasle i kwaterujemy się w domkach. Chwilę odpoczywamy, a już za chwilę wsiadamy na rowery i udajemy się na naszą pierwszą wycieczkę do Rønne. Trasa liczy 12 km w jedną stronę. Ronne to największy port na Bornholmie i tętniący życiem port promowy, kutry rybackie i statki towarowe. Rønne (i Nexø) to jedyne miasta w Danii, w których można doświadczyć konsekwencji gwałtownych bombardowań. Podczas gdy reszta Danii świętowała wyzwolenie w 1945 roku, Bornholm nadal był okupowany przez Niemców. St Torv to żyjące centrum Rønne. Pierwotnie plac targowy był poligonem dla wojska, ale dziś jest to miejsce gromadzenia się gości i tubylców. Po powrocie do domków planujemy wspólnego grilla.

 
3
Dzień 3

Dzisiaj planujemy wycieczkę na trasie Hasle - Allinge – Tejn, 20 km w jedną stronę.

Allinge-Sandvig są to dwa zrośnięte z sobą miasta położone na północy Bornholmu. Są to dawne osady rybackie, a równocześnie miejscowości turystyczne ze 100-letnią tradycją. Ruiny zamku Hammershus, strome ściany klifów wpadające do błękitnego morza oraz rozległe wrzosowiska na Hammeren - to tylko kilka atutów tego miejsca. Tam też znajduje się jedna z najpiękniejszych ścieżek na wyspie, która wije się wzdłuż skalistego wybrzeża. Port Tejn to jeden z głównych portów na słonecznej wyspie, oferujący interesujące połączenie działalności handlowej i rekreacyjnej. Mamy do pokonania niewielkie odległości, tak więc będzie czas na zwiedzanie i podziwianie pięknych widoków. Po powrocie czas wolny.
4
Dzień 4

Czwarty dzień naszej wyprawy. Dzisiaj planujemy wycieczkę rowerową na trasie Nexo-Svaneke-Gudhejm-Nexo. Do Nexo jedziemy busem (około 40 km), a stamtąd już na rowerach do Svaneke. Przepiękna 10 km trasa wzdłuż linii brzegowej. Svaneke to najbardziej wysunięte na wschód miasto Danii, które w 2013 roku otrzymało tytuł najpiękniejszego miasta Danii. Svaneke ma piękne domy z muru pruskiego, ryneczek, a wschody słońca należą do najpiękniejszych na wyspie. Ze Svaneke jedziemy do Gudhejm (15 km). Gudhjem to urocze miasteczko na północy Bornholmu, które tchnie życiem z małych uliczek i przytulnego portu. Nazwa Gudhjem pochodzi od tego, że miasto było często nazywane „Bożym Domem”, ponieważ jest jedynym miastem w Danii położonym na niewielkiej górze. Tutaj możemy podziwiać piękny widok na dachy miasta z czerwonej dachówki, które są rozciągnięte na bokach klifu. Z Gudhejm wracamy do Nexo, a tam wsiadamy w busa i udajemy się na nasze kwatery.Po powrocie  czas wolny.

 

 
5
Dzień 5

To nasz ostatni dzień na wyspie, rano po śniadaniu planujemy przejazd do Rønne, skąd wsiadamy na prom i płyniemy w kierunku Sassnitz. Z Sassnitz udamy się do Stralsund( około 60 km) Jest takie miasto, w którym stare miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury, leży nad morzem, ma wspaniałe muzea morskie łącznie z oceanarium i najstarszym zegarem w Europie. Zwiedzimy sobie to ciekawe miasto, zjemy lunch i wyruszamy już do Polski. Około 200 km dzieli nas od kolejnej atrakcji. To „Krzywy Las” nieopodal Elektrowni „Dolna Odra” , cztery kilometry od Gryfina. To wyjątkowa przyrodnicza osobliwość – tuż nad ziemią pnie drzew zamiast rosnąć pionowo skręcają pod kątem 90 stopni i wyginają się ku górze. Drzewa zostały uznane za powierzchniowy pomnik przyrody. Z „Krzywego Lasu” do Zabrza pozostaje nam około 5-6 godzin drogi. Powrót do Zabrza planujemy w godzinach nocnych.

 

Tour Location

Bornholm