Top
Image Alt

Czechy – Raj na wyciągnięcie ręki

Czechy – Raj na wyciągnięcie ręki

890PLN za osobę
14-16.05.2021 oraz 8-10.10.2021

CZECHY-RAJ NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Imponujące skalne miasta, bajeczne widoki i wiekowe zamki. Czeski Raj to kraina genealogicznych i przyrodniczych niespodzianek znajdująca się na liście światowych Geoparków UNESCO. W trakcie naszego wyjazdu zobaczymy wiele wspaniałych miejsc stworzonych przez naturę. Malownicze Broumovske Steny w górach stołowych, bajeczne formacje i labirynty. Wodospady i wąwozy w czeskim Adrspach. Odwiedzimy miasto Jiczin słynące z bajki o przygodach Rumcajsa. Nie pominiemy również labiryntu skalnych wież jednego z piękniejszych miejsc w Czeskim Raju. Zachwycimy się również Saksońską i Czeską Szwajcarią z jej dzikimi wąwozami, gdzie część trasy pokonamy łodziami, żeby zobaczyć największą naturalną bramę w Europie.

CENA WYJAZDU: 860 zł + około 500 Kc

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Transport komfortowym busem
 • 2 noclegi ze śniadaniem w pensjonacie
 • Opiekę doświadczonego instruktora
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia w ciągu dnia (posiłki będziemy spożywać w pobliskich restauracjach lub schroniskach-ceny porównywalne do cen w Polsce)
 • Biletów wstępu na atrakcje znajdujące się w programie: Adrspach, Prachowskie Skały, Czeska Szwajcaria, pokonanie odcinka trasy łódką – (łączna kwota biletów około 500 Kc)
0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Zabrze Polska
 • Czas rozpoczęcia
  8:00
 • Czas powrotu
  19:00
 • Minimalna ilość osób
  7
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Śniadanie
  Transport
  Ubezpieczenie
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Rano wyjeżdżamy z Zabrza kierujemy się przez Gliwice i Wrocław do Czechów. Pierwszym punktem wyjazdu będą Broumovske Steny Znajdują się w północno-wschodnich Czechach. Malownicze skały piaskowca w Górach Stołowych, bajeczne formacje i labirynty. Wspaniałe teren do trekkingu wśród lasów i pięknych miejsc widokowych. Najwyższym wierzchołkiem rezerwatu przyrody jest Bożanowski Szpiczak (773m) i Koruna (789) Trasa trekkingu zajmie nam około 8h z odpoczynkami. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy tego dnia będzie Czeski Adrspach, po przestąpieniu progu Gotyckiej Bramy czekają na ciebie wieże, wodospady, masywy, drabiny i schody, a wszystko zaklęte w majestatycznych skałach. Wąwozy i labirynty skalne a na trasie malownicze szmaragdowe jezioro. Wspaniałe miejsce, które trzeba odwiedzić. Trasa zajmie 1h. Po całym dniu atrakcji udajemy się na miejsce noclegu.

 

 

2
Dzień 2

Po śniadaniu wyruszamy do miasta Jiczin zwanego bramą Czeskiego Raju. To tutaj powstały bajki o przygodach Rumcajsa. Możemy tutaj odwiedzić warsztat szewski tego Rozbójnika. Proponujemy spacer po rynku z pięknym widokiem z Valdickiej Bramy. Następnym etapem naszego wyjazdu będą Prachowskie Skały - jedno z piękniejszych skalnych miast w Czeskim Raju. Labirynt ze skalnych wież. Na trasie czekają nas wąskie przesmyki między cudami natury. Trasa trwa około 3h. Tego dnia zwiedzimy również zamek Valdstejn zbudowany na trzech skałach piaskowych. Po całym dniu udajemy się na miejsce noclegu.

 

 

 

 

3
Dzień 3

Po śniadaniu wyruszamy do Czeskiej Szwajcarii gdzie zobaczymy Wąwozy Edmunda i Dziki Wąwóz. To malownicza zielona kraina z pięknymi piaskowymi skałami. W naszą trasę wyruszymy z miejscowości Mezni Luka i także tutaj ją zakończymy, robiąc tym samym pętlę w tym niebywałym miejscu. Kawałek trasy musimy pokonać łodziami przez rzekę, co jest również dodatkową atrakcją. Punktem kulminacyjnym jest na pewno Pravčicka Brama - największa naturalna brama w Europie, która powstawała przez miliony lat w wyniku erozji kredowych piaskowców. Następnym punktem naszego wyjazdu będzie Most Bastei, który znajduje się na terenie Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii. Powstał w 1851 ze skał piaskowca. Most w otoczeniu ogromnych pionowych skał powoduje, że widok zapiera dech w piersiach. Wokół mostu znajdują się platformy widokowe z których rozpościera się bezkresny widok na skały, pagórki i lasy. Po całym dniu atrakcji wyruszymy w drogę powrotną do Zabrza.

 

 

 

 

Tour Location

Czechy