Top
Image Alt

Everest – Góra Marzeń

Base Camp Trekking

Everest – Góra Marzeń

8400PLN za osobę

Osiągając 29 029 stóp (8848 metrów) nad poziomem morza, Mount Everest jest najwyższą górą na Ziemi. Szczyt góry, położony w Himalajach, w części Mahalangur, leży na granicy między Chinami i Nepalem.

Mount Everest przyciąga zarówno doświadczonych alpinistów, jak i mniej doświadczonych wspinaczy. Wspinaczka na więcej niż 8000 stóp nie jest łatwym wyczynem. Choroba wysokościowa, pogoda i wiatr to główne przeszkody na drodze do zdobycia szczytu dla większości wspinaczy. Ponad 5000 osób wspięło się na Everest, a 219 zginęło podczas prób. Około 77 procent tych podejść zostało dokonanych od 2000 roku. W 2007 roku zanotowano rekordową liczbę 633 wejść.

Trekking do Everest Base Camp to jedna z klasycznych wędrówek w Nepalu. Everest Base Camp to, jak sugeruje nazwa, pierwszy obóz rozbijany na drodze po szczyt najwyższej z gór. Start trekkingu w Nepalu w Lukli na wysokości ok. 2 800 m npm, szlak wiedzie przez Phakding, Namche Bazar, Tengoche, Dingobche. Wyprawa ta obfituje w zachwycające atrakcje, z których najważniejszą jest satysfakcja, jaką daje dotarcie do podstawy najwyższej góry świata. Dodatkowymi atrakcjami tej fascynującej wyprawy będą przepiękne widoki, wiszące mosty, dzwonki jaków, buddyjskie stupy oraz pomocni i uśmiechnięci Szerpowie.

 

CENA WYJAZDU: 8400 PLN

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera podczas całego pobytu
 • 4 dni w 3-gwiazdkowym hotelu w Katmandu w standardzie turystycznym BB
 • Przewodnik trekkingowy
 • Wynajem tragarzy (transport jedzenia, sprzętu kempingowego i osobistego – opłata obejmuje m.in. wynagrodzenie tragarza, wyżywienie, ubezpieczenie) 1 tragarz dla 2 osób ( bagaż osobisty do 15 kg)
 • Wyżywienie podczas trekkingu (3 posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolacja)
 • Opłata za wstęp do parku narodowego plus podatek lokalny
 • Ubezpieczenie personelu nepalskiego
 • Transfery z lotniska do hotelu i z powrotem na lotnisko
 • Przelot do Katmandu-Lukla-Katmandu
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych na trasie Warszawa – Katmandu – Warszawa (3000-3900 PLN)
 • Wydatków własnych
 • Lunchów i kolacji podczas pobytu w Katmandu
 • Opłat wizowych (około 50 USD)
 • Zwyczajowe napiwki (50 USD)
 • Ubezpieczenia od wysokiego ryzyka
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Testów na Covid-19

Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Kraków
 • Czas rozpoczęcia
  12:00
 • Czas powrotu
  11:00
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Śniadanie
  Transport
  Wyżywienie
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Ubezpieczenie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1
Spotykamy się na lotnisku w Krakowie, skąd lecimy do Katmandu.
2
Dzień 2
Przylot do Katmandu, powitanie na lotnisku przez pilota i transfer do hotelu. Pierwszego dnia pobytu uczestnicy będą mieli czas na odpoczynek po podróży i spotkamy się na odprawie, żeby omówić cały plan wyprawy.
3
Dzień 3
Wolny dzień w hotelu w Katmandu. Miasto uznawane za mekkę himalaistów i wielbicieli trekkingu z całego świata. Pięknie położone w ogromnej dolinie otoczonej wzgórzami. Szczególnie polecamy zwiedzenie Durbar Square – to place pałacowe wpisane na listę UNESCO, a także sanktuarium Pashupatinath poświęcone bogu Sziwie. Śpimy w hotelu w Katmandu.  
4
Dzień 4
Wcześnie rano lecimy samolotem do Lukli (2840m), gdzie rozpoczynają się wszystkie wędrówki po Everest. Ekscytujący lot trwający ok. 40 minut nad pięknymi górami z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Resztę naszego zespołu spotykamy w Lukli i stamtąd zaczynamy trekking. Idziemy szlakiem, który stopniowo schodzi do wioski Cheplung, skąd możemy zobaczyć Mt. Khumbila,  świętą górę, na którą nigdy się nie wspinano.Khumbila lub Khumbu Yul Lha, z grubsza przetłumaczone jako „Bóg Khumbu”, to jeden z wysokich szczytów Himalajów w regionie Khumbu we wschodnim Nepalu w granicach Parku Narodowego Sagarmatha. Uważana za zbyt świętą, aby większość miejscowych Szerpów mogła się na nią wspinać.Z wioski Cheplung stopniowo schodzimy do Phakding . Nocujemy w Phakding. 
5
Dzień 5
Trekking z Phakding do Namche Bazaar. Nasz szlak prowadzi przez las sosnowy i kontynuujemy spacer szlakiem prowadzącym na północ w górę doliny Benkar . Przekraczamy rzekę Dudh Koshi i mijamy wioski Chumoa i Monjo, zanim dotrzemy do wejścia do Parku Narodowego Everest. Następnie po przejściu przez wiszący most mijamy wioskę Jorsale i spacerujemy wzdłuż rzek Dudh Koshi i Bhote Koshi . Wchodzimy stromym szlakiem i docieramy do Namche Bazaar, które jest prawdopodobnie największym miastem regionu Everest. Nocleg w Namche Bazaar. Trekking zajmnie nam 5-6 godzin. Namche Bazaar (3500 m npm) jest punktem wypadowym wypraw na Everest i innych szczytów Himalajów w tej okolicy. To małe, kolorowe miasteczko targowe sprzedające wszystko, od artefaktów tybetańskich po sprzęt trekkingowy i wspinaczkowy.     
6
Dzień 6
Dzień Aklimatyzacji - Namche Bazaar Zwiedzimy Namche Bazaar, które jest głównym miastem regionu Everest lub Khumbu. Znajdziemy tu bankomaty, kafejki internetowe, sklepy, restauracje i piękny i kolorowy rynek. Możemy odwiedzić Park Narodowy Sagarmatha i cieszyć się wschodem słońca nad Himalajami, w tym Mt. Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam, Thamserku, Kongde. Jeśli będziemy mieli ochotę na jednodniową wędrówkę, możemy udać się do wioski Khumjung . Dziś odwiedzimy również Szkołę Hillary'ego i klasztor, w którym znajduje się skalp yeti! Nocleg w Namche Bazaar.
7
Dzień 7
Namche Bazaar do Tengboche. Trekking (5-6 godzin) do Phunki to łatwy spacer. Stąd wspinamy się w kierunku wioski Tengboche, w której znajduje się bardzo znany klasztor Tengboche - największy klasztor regionu Everest. Znajduje się on na terenie Parku Narodowego Sagarmatha, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Klasztor jest błogosławiony panoramicznymi widokami na Himalaje, w tym Mt. Everest, Nuptse, Lhotse, Ama Dablam i Thamserku. Tengboche Monastery jest otwarty dla turystów o 15:00, więc jeśli zdążymy  zobaczymy buddyjską ceremonię religijną. Nocleg w Tengboche.
8
Dzień 8
Tengboche do Dingboche. Nasz szlak schodzi w dół i prowadzi przez bujne lasy brzozowe, naroślowe i rododendronowe. Podczas trekkingu możemy podziwiać piękne widoki na Mt. Everest, Lhotse i Ama Dablam . Schodzimy w dół do Debuche i przekraczamy rzekę Imja , aby dotrzeć do Pangboche . Wybieramy górny szlak Pangboche i podziwiamy panoramę Himalajów oraz klasztor Pangboche. Kontynuujemy nasz spacer do doliny Imja i rzeki Lobuche przed wejściem do Dingboche . Jest to malownicza wioska z pięknymi polami jęczmienia, ziemniaków i gryki, na których pasą się zwierzęta. .
9
Dzień 9
Dingboche : Aklimatyzacja Spędzenie dnia w Dingboche pomoże nam zaaklimatyzować się na dużej wysokości.  Dzisiaj możemy z daleka podziwiać szczyty Cholatse i Taboche, Makalu i Cho Oyu. Natomiast a na północnym zachodzie widzimy kolejne szczyty Himalajów wznoszące się nad doliną Khumbu Khola . Wśród tych szczytów dominują Lobuche West, Lobuche East i Lhotse. Z innego miejsca na grani możemy również podziwiać malowniczą dolinę Imja Khola oraz piękną wioskę Dingboche . Nocleg w Dingboche.
10
Dzień 10
Trekking Dingboche do Lobuche. Dzisiaj kolejny dzień wędrówki. Wchodzimy na stromą morenę czołową lodowca Khumbu . Szlak na Chupki Lhara wiedzie przez porośnięte głazami zbocza, wchodzimy na grzbiet góry zapewniający spektakularne widoki. Szczyt grzbietu jest wypełniony flagami modlitewnymi i kamieniami, które są miejscami pamięci dla wspinaczy, którzy stracili życie na Mt. Everest. Gdy szlak opada do moreny lodowca Khumbu , stajemy przed kilkoma wspaniałymi szczytami, w tym Khumbutse , Lingtren , Pumori i Mahalangur Himal . Gdy przekraczamy lodowiec Khumbu , możemy również zobaczyć Mt. Nuptse . Nocleg w Lobuche (4910m).
11
Dzień 11
Trekking do Everest Base Camp nie jest trudny. Nie mniej jednak podchodzimy i schodzimy głównie po lodowcowej ścieżce. Jest też dużo meandrów na trudnym terenie. Gdy docieramy do bazy, cieszymy się niesamowitymi wzorami topnienia lodowca i podziwiamy delikatnie zaokrąglone lodowe wieże w górnej części lodowca Khumbu . Baza pod Everestem jest oszałamiająco piękna. Z bazy możemy podziwiać niesamowite widoki na góry Nuptse , Khumbuste i Pumori . Gdy już nasycimy oczy, wracamy do Gorak Shep, gdzie spędzamy noc.
12
Dzień 12
Wstajemy bardzo wcześnie, aby dotrzeć o czasie do Kala Patthar i zobaczyć jak pierwsze promienie słoneczne muskają szczyty górskie, w tym tej najwyższej – Everestu. Będzie jeszcze ciemno, bardzo zimno i wietrznie. Idziemy dość stromym szlakiem w wygodnym dla grupy tempie. Podczas wspinaczki, możemy zobaczyć góry Lingtren , Khumbutse i Changtse . Widok ze szczytu jest niesamowity. Wzdłuż  potężnych szczytów Himalajów możemy ujrzeć ten najwyższy i najpiękniejszy - Everest. Ten obraz pozostanie z nami najprawdopodobniej na całe życie. Po spędzeniu trochę czasu na szczycie Kala Patthar, wracamy do Gorak Shep, co jest stosunkowo łatwiejsze niż wędrówka do Kala Pathhar. Dzisiejszy trekking zajmie nam mniej więcej 7-8 godzin. Trakerzy, którzy dziś odwiedzą bazę pod Everestem, zjedzą wczesne śniadanie, ponieważ wędrówka do bazy pod Everestem zajmie więcej czasu niż wędrówka do Kala Patthar . Po powrocie do Gorak Shep obie grupy zjedzą razem obiad. Po obiedzie schodzimy do Pheriche na nocleg.
13
Dzień 13
Tracimy dziś około 2000 stóp przewyższenia i idziemy szlakiem z wieloma wzlotami i upadkami. Schodzimy ze zbocza porośniętego rododendronami i jałowcami i przechodzimy przez most na rzece Dudh Koshi. Szybko schodzimy przez las sosnowy, gdzie z łatwością możemy dostrzec kozy górskie, bażanty oraz inne dzikie zwierzęta i ptaki często występujące w okolicy. Ścieżka ostatecznie dociera do Sansy, skąd możemy podziwiać widoki na góry Ama Dablam, Thamserku i Nuptse. Idziemy krętymi szlakami, a następnie zanim dotrzemy do Namche Bazaar czeka nas spacer przez las. Nocleg w Namche Bazaar.
14
Dzień 14
Dziś zaczynamy naszą wędrówkę do Namche Bazaar. Jest to głównie wędrówka w dół szlakiem wzdłuż rzeki Dudh Koshi . Zanim dotrzemy do Lukli przekroczymy kilka wiszących mostów,  klasztorów i wiosek. Po dotarciu do Lukli resztę dnia spędzamy odpoczywając, gdyż dzisiaj będzie to nasz ostatni dzień w górach. Nocleg w Lukli .
15
Dzień 15
Wcześnie rano przelot do Katmandu, transfer do hotelu.   
16
Dzień 16
To już przedostatni dzień naszej wyprawy. Spędzimy go w Katmandu, warto więc pooddychać jeszcze nepalskim powietrzem i kupić pamiątki dla najbliższych.
17
Dzień 17
Żegnamy się z Himalajami. Zabieramy ze sobą piękne wspomnienia i ruszamy na lotnisko.
18
Dzień 18
Przylot do Polski.

Tour Location

Everest