Top
Image Alt

Kilimandżaro – Na Dachu Afryki

Kilimandżaro – Na Dachu Afryki

12600PLN za osobę
10-20.03.2021 oraz 18-29.10.2021

Kilimandżaro, to góra legenda nazywana również Górą Złych Duchów czy Górą Światłości znajdująca się na granicy Kenii oraz Tanzanii. Jej charakterystyczny wygląd kojarzy niemal każdy – obły kształt ze śnieżną czapą na szczycie. Wznosi się na wysokości 5895 m n.p.m. Należy do Korony Ziemi czyli najwyższych szczytów kontynentów. W skład masywu wchodzą trzy szczyty będące pozostałością po wulkanach: Mawenzi, Shira oraz szczyt Uhuru Peak na wulkanie Kibo, będący głównym celem zdobywców. Tutaj właśnie znajduje się najsłyniejsza tablica, przy której koniecznie należy wykonać pamiątkowe zdjęcie. Kilimandżaro nie jest górą trudną technicznie i właściwie każdy może się na nią wybrać, pod warunkiem, że posiada dobrą kondycję fizyczną. Nie jest wymagany żaden specjalistyczny sprzęt poza wygodnymi butami oraz kijami. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że podczas trekkingu pokonywane są znaczne przewyższenia, dlatego też bardzo istotną kwestią jest odpowiednia adaptacja organizmu do wysokości.

Jeśli zawsze marzyłeś, aby przeżyć wielką przygodę i postawić nogę na Dachu Afryki, to z nami to marzenie jest na wyciągnięcie ręki! Zabierzemy Cię na wyjątkowy 6-dniowy trekking drogą Machame, nazywaną również Whiskey Route. Jedna z najpiękniejszych tras prowadzących na najwyższe wzniesienie Kilimandżaro – Uhuru Peak. Wspinaczka zaczyna się w bujnym lesie deszczowym i prowadzi ścieżką, która co jakiś czas pozwala dostrzec mityczną górę Meru, a także na główny szczyt Kilimandżaro – Kibo. Droga na szczyt prowadzi przez różnorodne strefy roślinności afrykańskiej jak las tropikalny, sawannę, skalne odcinki, by zakończyć się na wiecznych śniegach. Trasa rozpoczyna się w Machame Gate, a kończy w Mweka Gate.Po trudach trekkingu czeka nas nagroda w postaci wyjątkowego 2 dniowego safari w Parku Narodowym Tarangire oraz Ngorongoro. Samochodami terenowymi będziemy przemierzali bezkresne sawanny, aby podziwiać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Wisienką na torcie będzie wypoczynek na rajskich plażach bajecznej wyspy Zanzibar, która uchodzi za jedną z pereł Oceanu Indyjskiego. Zanzibar, to idealne miejsce dla amatorów nurkowania, snorkowania i oceanicznego wędkowania, ale też wylegiwania się na tropikalnych plażach połączonego z poznawaniem miejscowej kultury.


CENA WYJAZDU: 12 600 ZŁ

***wpłata w dolarach – 3320 USD


CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera podczas całego pobytu
 • Transfery na miejscu z i na lotnisko Kilimandżaro
 • Transfery do hotelu przed i po zakończeniu trekkingu
 • Bilety wstępów do Parków Narodowych (Kilimandżaro, Tarangire, Ngorongoro)
 • Koszty wynajmu przewodnika podczas trekkingu (opcja obowiązkowa)
 • Opłat za wstępy do Parków Narodowych
 • Koszty wynajmu tragarzy, kucharza w trakcie trekkingu na Kilimandżaro
 • Doświadczony anglojęzyczny kierowca/przewodnik w trakcie 2-dniowego safari
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, w opcji BB (noc przed wejściem i po zejściu z Kilimandżaro)
 • Zakwaterowanie w namiotach podczas trekkingu
 • 1 nocleg w lodży w trakcie 2 dniowego safari
 • Zakwaterowanie w hotelu w opcji BB w dniu zakończenia safari
 • Wyżywienie – 3 posiłki dziennie w trakcie trekkingu oraz safari (śniadania, obiady, kolacje)
 • Wodę mineralną każdego dnia podczas trekkingu i safari
 • Dwa samochody 4×4 z otwartym dachem z trakcie safari
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)


CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego na Trasie Warszawa – Kilimandżaro – Warszawa (ok 3000 – 3500 pln)
 • Opłat wizowych (Kenia 25 USD, Tanzania 50 USD)
 • Opłat za wycieczki fakultatywne oraz usług nie ujętych w programie
 • Napiwków dla przewodników, tragarzy, kucharza (zwyczaj obowiązkowy – ok.160 USD)
 • Dodatkowych napojów i alkoholu podczas trekkingu i w trakcie safari
 • Wydatków własnych
 • Nadbagażu
 • Kosztów pobytu na Zanzibarze (4 noce) – dopłata 510 USD (przelot z Tanzanii na Zanzibar i lot powrotny, transfery z/na lotnisko, 1 noc w hotelu w Stone Town, 3 noce w 4* hotelu, opieka lidera)
 • Ubezpieczenia KL + NNW

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Lotnisko Chopina w Warszawie
 • Minimalna ilość osób
  8
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Śniadanie
  Transport
  Wyżywienie
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Ubezpieczenie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, skąd lecimy do Tanzani.

2
Dzień 2

Przylot do portu lotniczego Kilimandżaro i transfer z lotniska hotelu w Moshi lub Arushy. Kolacja i nocleg.

3
Dzień 3

Machame Gate (1900 m) - Machame Camp (2980 m)

Po śniadaniu przejeżdżamy z Moshi/Arusha w stronę bram Parku Narodowego Kilimandżaro, gdzie rozpoczniemy trekking. Droga prowadzi w górę grani przez las deszczowy. Po dotarciu do Machame Camp czeka na nas kolacja i nocleg w namiotach.

Do pokonania: 11 km

Czas przejścia: 5-7 h

4
Dzień 4

Machame Camp (2980 m) - Shira Camp (3840 m)

Po śniadaniu opuszczamy polany lasu deszczowego i idziemy dalej wznoszącą się ścieżką, przecinając dolinę, idąc następnie stromym, porośniętym wrzosem grzbietem skalnym. Trasa skręca teraz na zachód w przełom rzeki. Po dotarciu na miejsce, czas na odpoczynek, kolację i nocleg na kempingu Shira.

Do pokonania: 5 km

Czas przejścia: 4-6 h

 
5
Dzień 5

Shira Camp (3840 m) - Barranco Camp (3950 m)

Z płaskowyżu Shira kierujemy się na przełęcz Lava Tower na wysokości 4600 m, by następnie przez lodowiec zejść do niżej położonej Wielkiej Doliny Barranco, gdzie znajduje się nasz obóz. Jest to czas na aklimatyzację, a widoki wynagradzają trudy wędrówki. Stąd rozpościera się wspaniały widok na masyw Kibo. Czas na posiłek i nocleg w obozie.

Do pokonania: 10 km

Czas przejścia: 6-8 h

6
Dzień 6

Barranco Camp (3950 m) - Barafu Camp (4550 m)

Po śniadaniu wędrujemy przez Dolinę Karanga do obozu Barafu. Szlak prowadzi stromym podejściem przez suchy, skalny teren. Trasa ta jest wyjątkowa widokowo – rozpościera się tutaj widok na szczyty Kibo oraz Mawenzi. Czas na odpoczynek, posiłek i nocleg w obozie.

Do pokonania: 4 km

Czas przejścia: 3-4 h

7
Dzień 7

Barafu Camp ( 4450 m) - Mweka Camp (1800 m)

Tego dnia czeka nas atak szczytowy. Opuszczamy namioty około godziny 23:00, aby udać się w kierunku Stella Point (5756 m n. p .pm). Ze względu na trudny i kamienisty teren przemieszczamy się powoli. Przed dotarciem do Stella Point przechodzimy pomiędzy lodowcami Rebmann i Ratzel. Stąd już niedaleko do najwyższego punktu w Afryce czyli Uhuru Peak (5895 m n.p.m.). Rozpoczynamy około godzinne podejście szlakiem pokrytym śniegiem (nad ranem temperatura może zejść poniżej do -23 stopni). Po mozolnym wejściu czeka nas wielka nagroda za wszelkie trudy wędrówki – wyjątkowy widok ze szczytu Uhuru Peak. Na górze spędzimy dłuższą chwilę, aby świętować i nieco odpocząć. Wejście zajmie nam około 9h. Następnie rozpoczniemy około 3 godzinne zejście w kierunku obozu Barafu, gdzie po dotarciu spakujemy swoje rzeczy, odpoczniemy i posilimy się. Następnie rozpoczniemy zejście drogą w kierunku Mweka Camp, gdzie zaplanowany mamy nocleg.

Do pokonania na zejściu: 12 km

Czas zejścia: 4-6 h

8
Dzień 8

Mweka Camp (1800 m) - Moshi

Ostatni dzień, to łagodne 5-6h zejście do bram parku, z widokiem na porośnięte lasami zbocza Kilimandżaro. Trasa może być błotnista, dlatego należy zachować ostrożność. Schodzimy na lunch do wioski Mweka. Po zakończonym trekkingu przejeżdżamy do hotelu w Moshi lub Arushy, gdzie czeka nas zasłużony odpoczynek, wspólna kolacja oraz regeneracyjny nocleg w hotelu.

9
Dzień 9

Wczesnym rankiem, zaraz po śniadaniu wyruszamy do Parku Narodowego Tarangire. Po przybyciu rozpoczynamy eksplorację ogromnych kopców termitów i starożytnych baobabów. Park ten słynie z różnorodnych gatunków ptaków i dużej populacji słoni. Regularnie obserwuje się tutaj dzikie lwy, żyrafy, guźce, strusie, impale czy pawiany. Po obejrzeniu dzikiej przyrody w Tarangire będziemy kontynuować naszą podróż do kolejnego punktu, jakim jest krater Ngorongoro i w pobliżu jeziora Manyara. Wieczorem czeka na nas kolacja i nocleg w lodży.

10
Dzień 10

Wstajemy wczesnym rankiem i wyruszamy w kierunku krateru Ngorongoro, gdzie będziemy mieli możliwość podziwiania tzw. wielkiej piątki Afryki czyli 5 gatunków dużych ssaków zamieszkujących Afrykę: bawoły, słonie, nosorożce, lwy i lamparty. Będziemy podziwiali również różne gatunki ptaków, w tym przepiękne flamingi. Po zakończeniu safari przejeżdżamy do hotelu na nocleg.

11
Dzień 11

Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Kilimandżaro, gdzie oczekujemy na lot powrotny do Polski.

Osoby, które zdecydowały się na przedłużenie wyjazdu o pobyt na wyspie Zanzibar czekają na lot. Po przylocie na wyspę przejeżdżamy do stolicy (Zanzibar), aby zwiedzić dzielnicę Stone Town, która jest jego najstarszą częścią. Ciekawostką tego miejsca jest fakt, że urodził się tutaj słynny muzyk Frediie Mercury. Po zakończeniu zwiedzania i kolacji, wracamy na nocleg do hotelu.

Za niewielką dopłatą istnieje możliwość zmiany noclegu w Stone Town na nocleg w jednym z hoteli na Nungwi Beach. Wówczas po przylocie przeznaczymy około 3h na zwiedzanie i następnie przejeżdżamy w kierunku Nungwi.

12
Dzień 12

Po śniadaniu przejeżdżamy w kierunku Nungwi Beach, gdzie spędzimy kilka wyjątkowych dni relaksując się na bajecznych plażach Zanzibaru. Zakwaterowanie w 4 gwiazdkowym hotelu.

13
Dzień 13

Relaks na bajecznych plażach Zanzibaru.

14
Dzień 14

Relaks na bajecznych plażach Zanzibaru.

15
Dzień 15

Wykwaterowanie z hotelu i ransfer do miasta Zanzibar. Przelot do Arushy i lot powrotny do Polski.

16
Dzień 16

Przylot do Polski

Uwaga! Program może ulec przesunięciu o +/- 1 dzień w zależności od aktualnej daty przelotu.

Tour Location

Tanania