Top
Image Alt

Skitury Za Kołem Podbiegunowym

Skitury Za Kołem Podbiegunowym

3130PLN za osobę

Norwegia znana jest ze wspaniałych gór, głębokich fiordów i idyllicznych wiosek rybackich. To tu możesz doświadczyć słońca o północy latem i zorzy polarnej zimą, wędrować, jeździć na nartach, na rowerze. Połączenie morza i gór, śniegu, lodu sprawia, że wyspy te są jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc na świecie.

My zabierzemy Was do skiturowego eldorado Norwegii północnej – Senja, Kvaløya i Andørja. Położone u północnych wybrzeży Norwegii, już za kołem podbiegunowym są jednymi z najpiękniejszych wysp świata. Góry sięgają tu 1000 m wysokości, są bardzo zróżnicowane pod każdym względem, od stromych żlebów po szeroko otwarte niecki.

Marzec to najlepszy czas, aby wybrać się na narty, kiedy zima w jednej minucie przechodzi w słoneczną wiosnę, a w następnej w intensywne opady śniegu.

Spróbuj czegoś nowego! W ciągu czterech dni przeżyjemy spektakularną przygodę na nartach oraz zachwycimy się przepiękną scenerią Norwegii Północnej. Zdobędziemy jedne z najdzikszych szczytów Senji Kvaløya i Andørja oraz odwiedzimy znane, jak i mniej znane miejsca wędrówek skiturowych. Udamy się w pogoń za zorzą polarną.  

Nasze wyjazdy realizowane są w w kameralnych 6-osobowch grupach pod opieką doświadczonego lidera. 

Wyprawa ta jest odpowiednia dla narciarzy zarówno początkujących jak i bardzo doświadczonych.

CENA WYJAZDU: 3130 ZŁ

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego lidera na trasie przejazdu oraz podczas wypraw skiturowych
 • Jeden nocleg w domkach norweskich w Tromso (Tromsø Lodge & Camping, domki norweskie  z prywatnym patiem i aneksem kuchennym)
 • Trzy noclegi w pokojach w Finsnes Gaard w Innerneset (pokoje ze wspólną kuchnią i  łazienką)
 • Wynajem i transport komfortowym busem na całej trasie w Norwegii
 • Paliwo na trasie w Norwegii
 • Opłaty drogowe
 • Opłaty parkingowe
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych na trasie Gdańsk – Tromso – Gdańsk
 • Ubezpieczenia KL + NNW
 • Wyżywienia i napojów – zabieramy swoje produkty do przyrządzania posiłków (istnieje również możliwość stołowania się w restauracjach i barach znajdujących się na trasie podróży)
 • Sprzętu narciarskiego (cały sprzęt narciarski zabieramy ze sobą z Polski, to najlepsza opcja. Można oczywiście wypożyczyć cały ekwipunek na miejscu, ale trzeba się liczyć z wydatkiem 800 Koron Norweskich/dzień)

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Gdańsk Polska
 • Minimalna ilość osób
  6
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Transport
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Śniadanie
  Ubezpieczenie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Spotykamy się w Gdańsku na lotnisku o godzinie 15:00. Wylot do Tromso planowany jest na godz. 18:10, przylot 21:05 (godziny wylotu i przylotu mogą ulec zmianie).

Lądujemy w Tromso, odbieramy busa i udajemy się od razu do naszych apartamentów Finsnes Gaard w Innerneset (160 km koło 1,5 godziny.) Obiekt oferuje wspólną kuchnię oraz bezpłatne WiFi na terenie całego obiektu. W hotelu każdy pokój posiada patio z widokiem na góry. Po przyjeździe na miejsce, i zameldowaniu w pokojach udamy się na spotkanie z liderem, który przedstawi na plan na następny dzień dostosowany do grupy zarówno pod względem długości jak wymagań.

2
Dzień 2

Rozpoczynamy naszą narciarską przygodę! Po wczesnym śniadaniu czeka nas krótki przejazd do miejsca, w którym rozpoczniemy naszą skiturową wędrówkę. Senja, druga co do wielkości wyspa w Norwegii, to nasz dzisiejszy cel podróży. Miejsce o dużym potencjale narciarskim ze szczytami sięgającymi 1300 metrów. Położone w regionie Troms górzyste krajobrazy Senji nadają się idealne na wyprawy skiturowe. Norwegowie często opisują Senję jako „Norwegię w miniaturze”. Pierwsze skiturowe kroki stawiać będziemy na górze Hesten, jednak ostateczny wybór zależy od warunków pogodowych. Ze spektakularnymi widokami i różnorodnymi zjazdami, Hesten (874 m npm) jest uważany za najlepszą górę do uprawiania narciarstwa na wyspie.

Po zakończonej jeździe wracamy do naszej bazy noclegowej, gdzie czeka nas wspólna kolacja.

3
Dzień 3

Dzisiejszy dzień spędzimy na Andørji najbardziej górzystej wyspie Europy. To na niej znajduje się Langlitinden (1276 m npm), najwyższy szczyt w Norwegii. Warto też zwrócić uwagę na górę Kråkrøtinden, z której rozpościera się przepiękny widok na całą wyspę.

Po śniadaniu nasz przewodnik ustali z uczestnikami szczegóły dzisiejszej wyprawy. Z naszego miejsca noclegowego na Andørję mamy mniej więcej 2 godziny drogi (120 km).Czas przejścia na proponowanych trasach skiturowych to 5-6 godzin. Powrót do naszych apartamentów planujemy późnym popołudniem. 

4
Dzień 4

Dzisiaj po śniadaniu udajemy się ponownie w kierunku gór Senji, gdzie spędzimy cały dzień na skiturach. Po południu wrócimy do naszych apartamentów, spakujemy się i udamy się do domków norwskich w Tromsø - Tromsø Lodge & Camping, gdzie spędzimy już ostatnią noc.

Tromsø Lodge & Camping położony jest nad rzeką Tromsdalselva, zaledwie 5 minut jazdy od centrum miasta. Po kolacji spotkamy się naszym przewodnikiem, z którym omówimy kolejny dzień i skitury na wyspie Kvaloya. Wieczorem proponujemy zwiedzić Tromsø, stolicę regionu Troms. To największe miasto północnej Norwegii i siódme pod względem wielkości miasto kraju, zamieszkałe przez 65 tysięcy osób, oddalone niemal 600 km od koła podbiegunowego. To miejsce, w którym zorza polarna występuje tak często, że jest duża szansa doświadczyć tego zjawiska. Koniecznie zabierzcie aparaty fotograficzne :)

5
Dzień 5

Dzisiaj ostatni dzień eksploracji narciarskich szlaków. Tym razem zawitamy na wyspę Kvaloya, położonej w północnej Norwegii, na zachód od Tromsø. To niesamowity teren narciarski, w którym sezon trwa od grudnia do maja, a nawet czerwca. Będziemy mieć do wyboru kilka szczytów: lżejsze podejścia to Gråtinden (871 m), Kjølen (790 m), Lille Blåmannen (844 m), Steinskardtinden (817 m). Natomiast  bardziej wymagające i strome to: Durmålstinden (921 m), Buren (802 m), Middagstinden (1006 m), Skitntinden (1042 m), wspaniały Hollendaren (1017 m) i Nordfjellet (ponad 1000 m).

Czas wspinaczki wynosi zwykle od 4 do 5 godzin. Po skiturach czeka nas odpoczynek i obiad Następnie przejedziemy na lotnisko do Tromsø a stamtąd lecimy już do Gdańska. Przylot do Polski w godzinach nocnych.

Tour Location

0.0

Overall 0

Meals 0

Accommodation 0

Transport 0

Destination 0

Value for Money 0