Top
Image Alt

Magia Lofotów

Magia Lofotów

2990PLN za osobę

Jeśli szukasz niezapomnianych wrażeń przyrodniczych, Lofoty na pewno Cię nie zawiodą. Ze względu na zróżnicowany krajobraz w okolicy można uprawiać turystykę pieszą, jeździć na nartach, łowić ryby, rafting po oceanie lub nurkować.

Lofoty to także jedno z najbardziej wysuniętych na północ miejsc do surfowania na świecie i jedno z najlepszych miejsc w Norwegii.

My zabierzemy Cię na nocleg na dziko na jednej z najpiękniejszych plaż na świecie, dojedziemy na sam koniec świata do miejscowości A. Zaliczmy topowe foto pointy na Lofotach, wyprawa RIB o zachodzie słońca popłyniemy promem i odwiedzimy wyspę Senya z trekkingiem Hesten, zaliczymy spacer po Tromso czyli największym mieście na północy Norwegii – wrota Arktyki.

.

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego lidera na trasie przejazdu oraz podczas wypraw skiturowych
 • Dodatkowy bagaż rejestrowy (32kg) na całą grupę – po 3,5 kg/osobę
 • Jeden nocleg w domkach norweskich w Tromso
 • Trzy noclegi w domkach norweskich w Svolvaer
 • Wynajem i transport komfortowym busem na całej trasie
 • Opłaty drogowe
 • Opłaty parkingowe
 • Koszty przeprawy promowej
 • Koszty paliwa na trasie Zabrze – Gdańsk oraz w Norwegii
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego na trasie Gdańsk – Tromso – Gdańsk
 • Ubezpieczenia KL + NNW
 • Wyżywienia i napojów – zabieramy swoje produkty do przyrządzania posiłków (istnieje również możliwość stołowania się w restauracjach i barach znajdujących się na trasie podróży)
 • Wycieczki łodzią RIB SAFARI (opcja)

 

0 Reviews
 • Czas rozpoczęcia
  około 8:00
 • Czas powrotu
  około 23:00
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Transport
  Ubezpieczenie
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Śniadanie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1
Spotykamy się na lotnisku w Gdańsku, skąd lecimy do miasta Tromso. Po przylocie wypożyczamy busa i jedziemy na pole kempingowe, gdzie czekają już na nas domki norweskie, w których spędzimy noc. Meldujemy się, zostawiamy bagaże i udajemy się zwiedzić miasto. W centrum miasta znajduje się najwięcej starych drewnianych domów w północnej Norwegii, najstarsze pochodzą z 1789 roku. Tromsø jest kulturalnym centrum regionu, w którym latem odbywa się kilka festiwali. 
2
Dzień 2
Rano wyjeżdżamy z Tromso i kierujemy się do Brensholmen (54 km i mniej więcej 1,5 godziny jazdy), gdzie przeprawimy się promem na wyspę Senya, a konkretnie do Botnhamn. Stamtąd udamy się do Hesten (18 km, 22 minuty). Po dotarciu na miejsce zabieramy plecaki i ruszamy na szlak jedną z najbardziej popularnych tras trekkingowych w południowej Norwegii, trekking Hesten. Hesten til Utsikt av Segla to 3,9-kilometrowy, umiarkowanie uczęszczany szlak położony w pobliżu Berg, Troms og Finnmark w Norwegii, oferujący malownicze widoki. Szlak służy głównie do uprawiania turystyki pieszej, wycieczek przyrodniczych i obserwacji ptaków. Po trekkingu czeka nas kawałek drogi (460 km, 7 godzin) do Uttakleiv Beach, gdzie spędzimy nocleg na plaży w namiotach. Przyjazd późnym wieczorem. Plaża Uttakleiv jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzaną i fotografowaną plażą na wszystkich Lofotach. Jest to popularne miejsce przez cały rok, a turyści przyjeżdżają, aby zobaczyć zorzę polarną i białe noce.
3
Dzień 3
Rano oczywiście śniadanie, potem pakujemy się do busa i podążamy w kierunku Ryten (42,5 km, 55 min), gdzie czeka nas kolejny trekking. Stojąc na plaży, Ryten wygląda jak masywny klif wznoszący się na wysokość 543 metrów bezpośrednio od morza. Widok z góry na plażę Kvalvika jest jednym z najbardziej spektakularnych, jakie można znaleźć na Lofotach. Wędrówkę na Ryten warto wybrać tylko dla samego widoku. Na szczyt Ryten prowadzi kilka szlaków i możliwe są różne wędrówki. Po trekkingu zwiedzimy zatrzymując w najlepszych foto pointach na Lofotoach m.in miejscowość A, Hamnoy, Reine. Wieczorem planujemy wyjście na trekking na Reinebringen. Nocleg planujemy na polu namiotowym w Reinenongen.
4
Dzień 4
Już po śniadaniu przejazd do miejscowości Svolvaer (120 km, 2 godziny). Po drodze zwiedzimy miejscowość Henningsvaer. Henningsvær mieści się na południu Lofot około 25 km od Svolvær stolicy tego archipelagu. Lofoty słyną z połowu wielkiej ilości ryby, a takie właśnie wioski żyją głównie z tego. Ze względu na tradycyjną architekturę wioski rybackiej Henningsvær wygląda przepięknie. Dodatkową atrakcja turystyczną na miejscu jest nurkowanie i i wspinaczka górska. W okolicy jest sporo szlaków górskich o różnym poziomie trudności. Po przybyciu na miejsce udamy się na trekking - Djevelporten i Floya. Ta krótka, ale dość intensywna wędrówka prowadzi z Svolvær prosto na wysokość prawie 600 mw około dwie godziny. Podczas wycieczki masz wspaniały widok na słynną Svolværgeita, punkt Djevelporten, to świetne miejsce by zrobić zdjęcia. wspaniały widok na Wschodnie Lofoty ze szczytu Fløya, również jest godne zrobienia kilku fotek. RIB Safari, to super opcja na wieczór. Poruszanie się z dużą prędkością na morzu i przekradanie się między wysepkami, aby podziwiać wspaniałą przyrodę i dziką przyrodę, to wspaniały sposób na zwiedzanie Lofotów. Podczas tej pięknej podróży z Svolvćr przez Molldřra i Skrova spotkamy historyczne miejsca takie jak Oddvćr, Kjeppsřy, Skjoldvćr, Haversand, Brettesnes, Haverdalen i Grundstad. W drodze powrotnej do Svolvćr będziemy mogli zobaczyć zachodzące słońce o północy za niesamowitą "ścianą Lofotów"! Czas rejsu około 2 godzin. RIB Safari nie jest wliczone w cenę wyjazdu. Nocleg planujemy w domkach norweskich w Svolvaer .  
5
Dzień 5
Niestety kończy się nasza trasa po Lofotach. Bezpośrednio z Svolvaer jedziemy do Tromso (420 km, około 6 godzin) na lotnisko. Stamtąd już prosto do Polski.  

Tour Location

Lofoty Norwegia