Top
Image Alt

Wyprawa Zugspitze

Podróż nieutartym szlakiem

Wyprawa Zugspitze

2090PLN za osobę

NIEMCY PODRÓŻ NIEUTARTYM SZLAKIEM

Pojedź z nami do Niemiec i przeżyj przygodę pełną adrenaliny i doskonałych widoków. Zdobycie szczytu Zugspitze to na pewno główny cel tego wyjazdu. Najwyższy szczyt górski w Niemczech (2962 m n.p.m.) należący do Korony Europy. Na tym wyjeździe nie zabraknie jednak innych atrakcji, które będą nam towarzyszyć przez cały wyjazd. Zobaczymy magiczny Rakotzbrucke – most diabła, jeden z najpiękniejszych mostów świata oraz Diabelski Mur wyrzeźbiony przez wodę i wiatr w pięknej formacji skalnej. Popłyniemy kajakiem przez bajeczny Spreewald zwany niemiecką Wenecją, gdzie przeplata się tysiące malowniczych kanałów. Zwiedzimy malownicze miasto Werningerode położone u podnóża gór Harz pełne pięknych kolorowych zabytkowych kamienic. Udamy się również do średniowiecznego miasta wpisanego na listę unesco – Quendlinburg. Przejdziemy najdłuższym wiszącym mostem TITAN RT, gdzie dla odważnych proponujemy opcję z tyrolką. Przespacerujemy się również majestatycznym wąwozem Leutaschklamm na granicy Niemiec i Austrii. Gwarantujemy, że na tym wyjeździe nie zabraknie bajecznych doznań.

CENA WYJAZDU: 2090 ZŁ

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Transport
 • Wynajem kampera
 • Opiekę doświadczonego instruktora
 • Winiety na trasie
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Ubezpieczenie rozszerzone o sporty ekstremalne

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia
 • Biletu wstępu na most (9EU) lub tyrolki (39EU)
 • Spływu kajakiem (7EU)
 • Zugspitze zjazd kolejką (35EU)
 • Ubezpieczenia rozszerzonego o sporty ekstremalne
0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Zabrze Polska
 • Minimalna ilość osób
  5
 • W pakiecie
  Nocleg
  Transport
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Przewodnik
  Śniadanie
  Ubezpieczenie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Wyjeżdżamy wcześnie rano ze Śląska przez Wrocław do Niemiec. Do Niemiec dojedziemy około południa i pierwszym miejscem jakie zobaczymy to Rakotzbrucke – most diabła, jeden z najładniejszych mostów świata znajduje się  nad jeziorem Rakotz w miejscowości Kromlau. Położony w pięknym parku niewątpliwie robi niesamowite wrażenie tworząc równe koło, które odbija się w tafli wody. Dzieło sztuki w otoczeniu pięknej przyrody. Po drodze zatrzymamy się na obiad (obiad we własnym zakresie). Następnym etapem będzie Spreewald  – niemiecka Wenecja. 300 km wodnych dróg wśród przepięknej zieleni, drewnianych domów i mostów. Tysiące malowniczych kanałów do przepłynięcia, które powstały w trakcie ostatniego zlodowacenia. Zabierzemy Was na spływ po tej bajecznej krainie. Spreewald to niewątpliwie niezwykły Rezerwat Biosfery Unesco. Po dniu pełnym wrażeń wyruszymy do Harz na miejsce noclegu.

2
Dzień 2

Rano po śniadaniu (śniadanie we własnym zakresie) w samym Harz zobaczymy Diabelski Mur wyjątkową formację skalną w górach Harz wyrzeźbiły je woda i wiatr.  Diabelski  mur fascynuje i zachwyca. Legenda głosi że Bóg i Diabeł dzielili władzę na Ziemi. Diabeł miał za zadanie otoczyć murem tyle terenu ile zdoła w jedną noc. Następnie wyruszymy w dalszą drogą tym razem po odrobinę adrenaliny, żeby pokonać największy wiszący most na świecie-Titan RT. Jego długość 483 m a unosi się na wysokość 100 metrów tuż nad zbiornikiem wodnym. Ten most możemy pokonać pieszo zachwycając się niesamowitym widokiem. Jest też opcja dla odważnych, którzy chcą poczuć większą adrenalinę zjazd na tyrolce o długości 1km. na wysokości 120 m.nad zbiornikiem wodnym. Wybór należy do was! Kolejnym etapem naszej wyprawy tego dnia będzie Werningerode-malownicze miasteczko położone u podnóża gór Harzu. Piękne kolorowe kamienice i serce miasta którym jest piękny nieregularny rynek. Perełką jest niewątpliwie budynek ratusza, ale także Dom Gadenstedta, czy Dom Krummla. Tutaj nie znajdziecie takich samych kamienic, a spacer tymi kolorowymi uliczkami to prawdziwa przyjemność dla oka. Tutaj chętni będą mogli zwiedzić również monumentalny neogotycki zamek, który góruje nad całym miastem.  Ostatnim punktem tego dnia na naszej mapie będzie Quendlinburg. Miasto zabytków z zamkiem i bajeczną starówką wpisaną na listę UNESCO. Ponad 1000 budynków z muru pruskiego. Wzgórze zamkowe z którego rozpościera się piękny widok na panoramę miasta. Średniowieczny plan zabudowy, daje uczucie przeniesienia w czasie. Kameralne miasto z pięknymi uliczkami. Na nocleg udamy się do Bawarii.

3
Dzień 3

Rano po śniadaniu (śniadanie we własnym zakresie) wyruszymy zdobyć najwyższy szczyt górski w Niemczech (2962 m n.p.m.) należący do Korony Europy – Zugspitze. Należy do pasma górskiego Wettersteingebirge znajdującego się w Alpach Bawarskich na granicy niemiecko-austriackiej w okręgu Garmisch-Partenkirchen. Nazwa Zugspitze prawdopodobnie pochodzi od Zugbahnen, czyli śladów po lawinach. Na szczyt ruszymy szlakiem najbardziej uniwersalnym, ale naszym zdaniem  również najciekawszym.  Czas wejścia zajmie nam około 10h.  Kiedy już dotrzemy na dach Niemiec będziemy mogli podziwiać bajeczną panoramę z platform widokowych.  Widoki na pewno zapierają dech w piersiach. Naszą wyprawę w dół możemy kontynuować pieszo - opcja dla wytrwałych lub zjechać na dół kolejką. Tego dnia ustalimy miejsce noclegu, zostaniemy na noc w schronisku, lub zjedziemy na dół.

4
Dzień 4

Ostatniego dnia naszej wyprawy zaraz po śniadaniu wyruszymy do Leutaschklamm. To wąwóz położony między Mittenwaldem a Unterleutasch, na granicy Niemiec i Austrii. Wąwozem płynie rzeka dlatego pokonanie go jest możliwe za pomocą metalowych platform zamontowanych na zboczach gór. Po drodze czekają nas schody w górę i w dół. Platformy zainstalowane są dość wysoko a ich konstrukcja to krata dzięki czemu widoki są niesamowite. Po drodze pokonamy drewniane pomosty, które doprowadzą nas do wodospadu. Gwarancja bajecznego dnia blisko natury. Po trekkingu udajemy się w drogę powrotną do Polski.

Tour Location

Germany

0.0

Overall 0

Meals 0

Accommodation 0

Transport 0

Destination 0

Value for Money 0