Top
Image Alt

Trekking-Trolltunga

Norwegia na języku Trolla

Trekking-Trolltunga

2390PLN za osobę

Norwegia zachwyca swoim unikalnym charakterem, malowniczymi krajobrazami, fiordami, pięknymi miastami oraz wspaniałą przyrodą. Głównym punktem w programie tego wyjazdu będzie trekking Trolltunga czyli język trolla. Powędrujemy wśród panoramicznych widoków w jednym z najpiękniejszych miejsc w Norwegii. Na tym wyjeździe poczujemy się jak w krainie wodospadów, zobaczymy wiele tych najbardziej spektakularnych, które sięgają kilkuset metrów. Pokonamy trasę znaną Drogą Śnieżną, przepiękną trasą górską w śnieżnym tunelu. Dla spragnionych adrenaliny proponujemy przygodę na wodzie. Wyprawa Ribami w Aurlandsford wpisane na listę UNESCO. Przejedziemy najpiękniejszą trasą kolejową na świecie, Flamsbana wśród fiordów, łąk, dolin, wodospadów. Wszystkie cuda natury dosłownie na wyciągnięcie ręki. Zabierzemy was również do Bergen, kulturalnej stolicy Norwegii, gdzie portowe uliczki biegną wzdłuż malowniczego wybrzeża, a kolorowe domy i klimat miasta na pewno zachwyci każdego. Chyba nie musimy was dłużej namawiać?

CENA WYJAZDU: 2390 ZŁ

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego lidera na trasie przejazdu oraz podczas trekkingu
 • Wynajem i transport komfortowym busem na całej trasie
 • Opłaty drogowe
 • Opłaty parkingowe
 • Koszty paliwa
 • Trzy noclegi w namiotach 2-osobowych
 • Wynajem i transport namiotów 2-osobowych dla wszystkich uczestników
 • Opłata za pole namiotowe
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA: 

 • Biletu lotniczego na trasie Katowice – Bergen – Katowice
 • Wyżywienia i napojów – zabieramy swoje produkty do przyrządzania posiłków (istnieje również możliwość stołowania się w restauracjach i barach znajdujących się na trasie podróży)
 • Wynajmu butli z gazem
 • Biletu na Flamsbana (840 NOK)
 • Wycieczki na wodzie Ribami (790 NOK)
 • Ubezpieczenia KL + NNW

0 Reviews
 • Minimalna ilość osób
  7
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Transport
  Ubezpieczenie
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Śniadanie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Rano spotykamy się na lotnisku, skąd lecimy do Bergen. Z tego miejsca wyruszymy w stronę Oddy, gdzie po drodze zatrzymamy się przy Steinsdalsfossen wyjątkowym wodospadzie pod, którym można przejśc. Stanie pod wodospadem jest zachwycającym doznaniem, siła wody i jego wysokość robi wrażenie. Wodospad Steinsdalsfossen ma wysokość 46 metrów z głównym spadkiem o wysokości 20 metrów. Tuż za wodospadem znajdziemy punkt widokowy. W dalszej drodze zobaczymy też Latefossen. Spektakularna kaskada strumieni o wysokości 165 metrów jeden z najbardziej znanych wodospadów w Norwegii. Podwójny wodospad w którym łączą się wody z dwóch osobnych strumieni wpływających z jeziora Lotevantnet. Następnie wyruszymy na pole namiotowe do Oddy na nasze miejsce noclegu.

 

 

2
Dzień 2

Rano po śniadaniu wyruszymy na trekking. Trolltunga, czyli Język Trolla. To właśnie na tej półce skalnej ludzie z całego Świata robią sobie zdjęcie. W trakcie trekkingu, który jest dość wymagający (około 10h) powędrujemy wśród bajecznych panoramicznych widoków. Na pewno po drodze czeka na nas kilka bardziej stromych podejść i przewyższeń, ale to co nas otacza rekompensują wszystko. Polodowcowy krajobraz na który składają się strumienie górskie, skały, wrzosowiska to naturalny raj na ziemi. Jedno z najpiękniejszych miejsc w Norwegii, które po prostu muszą zobaczyć wszyscy ci,  którzy kochają piesze wędrówki. Po trekkingu wyruszymy do Saebo, na pole namiotowe i nocleg, ale po drodze zobaczymy jeszcze Wodospad Vøringfossen jest 83 najwyższym wodospadem w Norwegii, biorąc za podstawę całkowity spadek wody. Leży na szczycie Måbødalen. Jego wysokość to 182 metry. Do wodospadu prowadzi kręta droga na zboczach górskich z pięknymi mostami z kamienia tuż nad rzeką.

 

 

 

3
Dzień 3

Rano po śniadaniu wyruszymy w drogę do Flam, gdzie po drodze zatrzymamy się przy Rjoandefossen, gigantycznym wodospadzie który możemy zobaczyć z kilku punktów widokowych.  Jego całkowita wysokość to około 310 metrów. Następnym punktem będą dwie atrakcje, tutaj sami zdecydujecie, którą dla siebie wybrać. Dla jednych doskonałym wyborem będzie Flåmsbana – najpiękniejsza trasa kolejowa na świecie? 20 kilometrów bajecznej trasy między Flam a Myrdal wśród Fiordów Norwegii. Godzinna podróż z norweskim krajobrazem za oknem. Łaki, lasy, doliny, stoki górskie i wodospady czyli wszystkie cuda natury na wyciągnięcie ręki. Momentami trasa biegnie wąską półką skalną pod którą mamy tylko wysoką przepaść. Po drodze zobaczymy Wodospad Kjosfossen o wysokości 225 metrów, tutaj zatrzymamy się na chwilę. Dla osób poszukujących większej adrenaliny proponujemy przygodę na wodzie!  Aurlandsford wpisany na listę Unesco zwiedzimy z poziomu wody.  Ponad 2h wyprawa łodziami RIB z przewodnikiem, który opowie wiele ciekawostek na temat tych miejsc. Podpłyniemy do małych wiosek i wodospadów. Przepiękne widoki gwarantowane, a po drodze może uda się zobaczyć także foki i morświny.  Część naszej dalszej trasy pokonamy przepiękną drogą śnieżną, której przewyższenie osiąga 1300 metrów n.p.m. Przez praktycznie cały rok jest tutaj śnieg, a część wyższych tras przejeżdżamy przez śnieżny tunel stworzony przez wysokie zaspy. Wokół przepiękne krajobrazy, które zmieniają się w każdym momencie. Po drodze zatrzymamy się na platformie widokowej Stegastein, która zawieszona jest na wysokości 650 metrów zbudowana ze szkła i drewna. Po całym dniu zostajemy na noc na polu namiotowym we Flam.

4
Dzień 4

Rano po śniadaniu wyruszymy do Bergen, gdzie będziemy mieli dużo wolnego czasu do naszego wylotu wczesnym wieczorem do Polski. Bergen to kulturalna stolica Norwegii miejsce kolorowe, piękne i często deszczowe. Bajeczne portowe uliczki wzdłuż nabrzeża. Miasto leży między najdłuższymi fiordami Norwegii. Tutaj w czasie wolnym znajdziemy wiele miejsc do zwiedzenia. Można po prostu spacerować po mieście, lub wybrać dla siebie najatrakcyjniejsze punkty i przygotować sobie plan pod kątem własnych zainteresowań.

Na pewno warto zobaczyć: 

 • Bryggen z kupieckimi domami i ciasną plątaniną uliczek
 • Wjechać kolejną na wzgórze Floyen zobaczyć pełną panoramę miasta
 • Spróbować owoców morza na targu rybnym
 • Zwiedzić twierdzę Berghaus, Rezydencję Manor czy liczne muzea.
 • Miasto samo w sobie zachwyca, dlatego warto się po prostu zgubić w jego uliczkach.

Tour Location

Norwegia

0.0

Overall 0

Meals 0

Accommodation 0

Transport 0

Destination 0

Value for Money 0