Top
Image Alt

Rejs Wyspy Kanaryjskie

Rejs Wyspy Kanaryjskie

2240PLN za osobę
23-30.01.2021

Popłyń z nami w rejs po Atlantyku odwiedzając wulkaniczne wyspy archipelag i poczuj smak morskiej przygody. TENERYFA – LA PALMA – LA GOMERA – TENERYFA – Tak właśnie wygląda nasz plan atlantyckiej żeglugi. W trakcie 7 dni naszego pobytu na wodzie pokonamy 200 NM i zwiedzimy 3 piękne wyspy. Wyruszymy z Teneryfy pełnej pięknych plaż jak z pocztówki, gdzie wakacje trwają cały rok. Wyspa jest największą w archipelagu i bardzo różnorodną krajobrazowo. Następnie popłyniemy na La Palma zwaną zieloną wyspą, bo w dużej mierze jest porośnięta majestatycznym wawrzynowym lasem. Wyspa jest także jednym z najlepszych miejsc na ziemi do obserwowania nieba nocą. Sami możecie to sprawdzić! Kolejną wyspą będzie La Gomera ze swoją wspaniałą przyrodą i krajobrazami. Ekologiczny raj, wpisany na listę UNESCO jako Rezerwat Biosfery. Jeśli będziemy mieć szczęście zobaczymy wieloryby i delfiny w ich naturalnym środowisku. Czy jeszcze musimy cię przekonywać?

 

CENA REJSU: 550,00 PLN + 430 lub 380 EU

CENA REJSU ZAWIERA:  

 • Opiekę kapitana
 • Sprzątanie po rejsie
 • Pościel + ręczniki
 • Silnik do pontonu
 • Wi-fi
 • Opinia z rejsu 100h na wodach pływowych
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)

CENA REJSU NIE ZAWIERA:  

 • Przelotu
 • Ubezpieczenia
 • Kaucji zwrotnej
 • Opłaty jachtowej rozliczanej po rejsie

Każdy z uczestników po ukończonym rejsie otrzymuje opinie z rejsu honorowana przez PZŻ z potwierdzonym odbytym stażem na “wodach pływowych”.

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Katowice, Polska
 • W pakiecie
  Nocleg
  Wyżywienie
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Przewodnik
  Śniadanie
  Transport
  Ubezpieczenie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Spotykamy się na Teneryfie w marinie Satna Cruz. Zaczynamy zmusztrowanie, zaprowiantowanie i szkolenie z zakresu bezpieczeństwa oraz obsługi urządzeń na katamaranie. Wieczorem zwiedzimy stolicę Teneryfy i spędzimy wieczór na integracji.

2
Dzień 2

Wyruszamy w rejs w kierunku La Palma. Dystans jaki mamy tego dnia do pokonania, to 100 NM. Czas żeglugi 22h. Czeka nas żegluga nocna.

3
Dzień 3

Dopływamy do La Palma i cumujemy w marinie. Zjemy śniadanie na katamaranie i możemy wyruszyć w objazdowe zwiedzanie wyspy (możliwy wynajem busa lub auta). La Palma to najbardziej zielona wyspa archipelagu pełna dzikich miejsc i idealna dla tych, którzy nie przepadają za turystyczną wrzawą. Jest jedną z najbardziej stromych wysp świata, żeby dostać się na najwyższy punkt, trzeba pokonać długą drogę samochodem. Warto jednak pokonać tę trasę gdyż na szczycie wyspy znajduje się centrum obserwacji kosmosu, a co za tym idzie jest to jeden z najlepszych puntów na ziemi do obserwowania nieba nocą. Warto zobaczyć Santa Cruz, malownicze miasteczko utrzymane w renesansowym stylu. Na zwiedzenie będzie sporo czasu, gdyż tę noc spędzimy w marinie.

4
Dzień 4

Po śniadaniu ruszamy w kierunku La Gomery. Dystans do pokonania tego dnia 52 NM. Czas żeglugi 9h. Noc spędzimy w marinie.

5
Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy w kierunku La Gomery. Dystans do pokonania tego dnia 52 NM. Czas żeglugi 9h. Noc spędzimy w marinie.

Rano po śniadaniu na katamaranie wyruszymy na objazdowe zwiedzanie wyspy.

La Gomera pełna dzikiej majestatycznej przyrody z której słynie. To tutaj znajdziecie największy na świecie las wawrzynowy. Warto wybrać się na pieszą wędrówkę, wejść na szczyt La Gomery i zobaczyć wyspę z punktu widokowego. Dla tych, którzy zamiast przyrody wolą architekturę proponujemy wybrać się do San Sebastián de La Gomera czyli stolicy wyspy, która jest pełna kolorowych domów i zachwyca swoim klimatem. Noc spędzimy w marinie.

6
Dzień 6

Po śniadaniu ruszamy w  kierunku Los Gigantes. Dystans do pokonania to 20 NM. Czas żeglugi 5h. Po drodze czeka nas postój na kąpiele i nocleg na kotwicy.

7
Dzień 7

Do godziny 11:00 Śniadanie, kąpiele w ocenanie. Później ruszamy w kierunku mariny San Miguel. Dystans do pokonania to 28 NM. Czas żeglugi 6h. Tego dnia zjemy pożegnalną kolację w restauracji, a noc spędzimy w marinie.

8
Dzień 8

Wymusztrowanie i powrót do Polski.

 

Tour Location

Wyspy Kanaryjskie