Top
Image Alt

Skarby Jordanii

Skarby Jordanii

3200PLN za osobę

Jordania łączy w sobie wszystko czego szukamy w podróżach. Zachwyca „nieziemskimi” pustynnymi krajobrazami, antycznymi zabytkami, wyjątkową gościnnością czy pełną aromatów i smaków kuchnią. Podczas naszej podróży poznamy bogate dziedzictwo tego kraju i zachwycimy się pozostałościami po starożytnej cywilizacji. Poznamy nie tylko legendarną gościnność jordańską, ale również wyśmienitą kuchnię, ponieważ ucztowanie w królewskim stylu jest podstawą całego Bliskiego Wschodu.

Ruszymy Drogą Królewską do „Miasta mozaik”, by na własne oczy zobaczyć wyjątkową mapę wykonaną z miliona kawałków kolorowego kamienia. Zdobędziemy majestatyczną Górę Nebo, z której roztacza się spektakularny widok na dolinę Jordanu. Zażyjemy kąpieli w naturalnym SPA, jakim jest Morze Martwe. Poznamy smak prawdziwej przygody podczas eksploracji kanionu Wadi Mujib. Odwiedzimy maleńką wioskę Dana, będącą bramą do Rezerwatu Biosfery „Dana”. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję, aby zasmakować pustynnego życia Beduinów, podczas nocy spędzonej w ich wiosce. Jeepami przemierzali będziemy księżycową pustynię Wadi Rum, której sceneria wykorzystana została między innymi w filmach „Czerwona planeta” czy „Prometeusz”. Wreszcie dotrzemy do zachwycającego swoim ogromem miasta Petra, które wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa i uważane jest za jeden z nowożytnych cudów świata. Zaś amatorzy mocniejszych wrażeń będą mogli przekonać się czy możliwy jest zjazd na snowboardzie z piaszczystej wydmy.

Jeśli chcesz tak jak my zachwycić się pięknem Jordanii i poznać ją z najlepszej z możliwych stron, to zapraszamy Cię w wyjątkową podróż do perły Bliskiego Wschodu!

 

CENA WYJAZDU: 3200 ZŁ


CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego lidera na trasie przejazdu i podczas całego pobytu
 • Wizę jordańską oraz bilety wstępu do atrakcji (Jordan Pass)
 • Wynajem i transport komfortowym busem na całej trasie
 • Wyżywienie według programu
 • 1 nocleg w hotelu nad Morzem Martwym z prywatną, piaszczystą plażą oraz 2 basenami (pokoje 2-osobowe z łóżkami typu king-size)
 • 1 nocleg ze śniadaniem w Little Petra Bedin Camp (namioty 2-osobowe)
 • 1 nocleg ze śniadaniem na pustyni w obozie Beduinów (namioty 2-osobowe)
 • 1 nocleg ze śniadaniem w 3* hotelu w centrum Madaby (pokoje deluxe z łóżkami typu king-size)
 • Bilet wstępu do kanionu Wadi MujibKoszty Jeep Safari na pustyni Wadi Rum
 • Bilet wstępu na Górę Nebo
 • Bilet wstępu do Parku Archeologicznego i Muzeum Madaba
 • Napiwki dla Beduinów
 • Koszty paliwa
 • Opłatę parkingową w Petrze
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)


CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych na trasie Kraków – Amman – Kraków
 • Wydatków własnych
 • Napojów (w tym wody)
 • Wyżywienia nie ujętego w programie
 • Ubezpieczenia KL + NNW

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Kraków Airport
 • Czas rozpoczęcia
  6:00
 • Czas powrotu
  14:00
 • Minimalna ilość osób
  6
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Śniadanie
  Transport
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Ubezpieczenie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, skąd czeka nas lot do stolicy Jordanii – Ammanu, jednego z najstarszych miast Bliskiego Wschodu. Po wylądowaniu, odbieramy samochód i ruszamy Drogą Królewską, będącą niegdyś ważnym szlakiem handlowym na starożytnym Bliskim Wschodzie, łączącym Afrykę z Mezopotamią. Obecnie jest to kręta droga o długości 384 km, prowadząca z Ammanu do Adaby, a na jej trasie znajdują się najważniejsze zabytki i atrakcje Jordanii. Po przejechaniu około 30 km zatrzymamy się w mieście Madaba, nazywanym również „Miastem mozaik”. Koniecznie trzeba odwiedzić tutaj greckokatolicki kościół św. Jerzego, w którym znajduje się słynna bizantyjska mozaika z VI wieku, przedstawiająca święte miejsca biblijnego świata. Mapa składa się z dwóch milionów kawałków kolorowego kamienia i przedstawia wzgórza i doliny, wioski i miasta aż do delty Nilu. Kolejnym „must see” na naszej trasie, bez którego wizyta w Jordanii jest niekompletna, jest słynna, majestatyczna Góra Nebo(840 m n.p.m.), znajdująca się niedaleko ujścia rzeki Jordan do Morza Martwego. Na jej szczycie znajduje się Sanktuarium Mojżesza, w którym modlą się obok siebie Żydzi, Muzułmanie i Chrześcijanie. To tutaj stojący na górze Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Dodatkowym atutem tego miejsca jest spektakularny widok na dolinę Jordanu. Po zejściu z góry czeka nas około 40 minutowy transfer do hotelu i czas wolny na hotelowej plaży. Udamy się do naturalnego SPA, jakim jest Morze Martwe– spektakularny cud natury, będący tak naprawdę śródlądowym słonym jeziorem. Znajduje się ono 410 m poniżej poziomu morza, co czyni go najniższym miejscem na świecie. Podczas pobytu będziemy mieli niepowtarzalną okazję, aby zrelaksować się i zażyć kąpieli, a właściwie unosić się na wodzie (ze względu na jej dużą wyporność) w ciepłych wodach Morza Martwego, które ze względu na wysoką zawartość minerałów charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami leczniczymi. Tutaj spędzimy noc.

2
Dzień 2

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę, która prowadziła będzie wzdłuż Morza Martwego. Po drodze miniemy kanion Wadi Zarqa – by ostatecznie dotrzeć do rezerwatu Wadi Mujib, gdzie czekały nas będą spore emocje podczas jego eksploracji. To wyjątkowe miejsce, praktycznie nietknięte przez człowieka - labirynt monolitycznych krajobrazów skalnych wyrzeźbionych przez wiatr i wodę, wznoszących się na wysokość 1750 m, przez który przepływa rzeka o wartkim strumieniu. To wyjątkowo malownicza trasa i jedno z najpiękniejszych miejsc Jordanii. Jej przejście zajmuje około 3h w dwie strony. Przed rozpoczęciem każdy z uczestników otrzyma kapok. Nie jest tutaj wymagana obecność przewodnika, jednak należy cały czas podążać wskazaną drogą oraz zachować ostrożność. Całość zabezpieczona jest linami, a także tablicami informacyjnymi. W trudniejszych miejscach spotkamy ratowników, którzy podpowiedzą nam jak pokonać dany odcinek. Po zakończeniu zajęć na wodzie udamy się Drogą Królewską w kierunku Petry, miniemy po drodze imponujący przykład architektonicznego geniuszu wojskowego krzyżowców - Twierdzę Al Karak, nad którą dominuje zamek o tej samej nazwie. Nadal można tutaj spotkać wiele odrestaurowanych XIX-wiecznych budynków osmańskich, w których znajdują się restauracje czy miejsca noclegowe. Następnie przejedziemy do położonej na krawędzi klifu, maleńkiej wioski Dana, gdzie znajduje się zaledwie kilkadziesiąt starych, kamiennych budynków, między innymi meczet z czasów otomańskich. Miejsce to jest bramą do wyjątkowego Rezerwatu Biosfery „Dana”o powierzchni 320 km2, będącego jedynym rezerwatem w Jordanii, który obejmuje cztery różne strefy biogeograficzne z wieloma rzadkimi zwierzętami i roślinami, z których 25 jest zagrożonych, w tym kot piaskowy, wilk syryjski, pustułka i jaszczurka kolczasta. Spędzimy tutaj około 1h, by następnie udać się w dalszą drogę do miejsca, w którym przygotowana zostanie dla nas kolacja i w którym spędzimy noc. Little Petra Beduin Camp, to wyjątkowy nocleg w 2-3 osobowych namiotach przygotowanych na pustyni między skałami.

3
Dzień 3

We wczesnych godzinach porannych, mając na uwadze wysokie temperatury panujące w Petrze, udamy się na zwiedzanie starożytnego miasta wykutego w kamieniu. Miejsce to wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uważane jest za jeden z nowożytnych cudów świata. Położona około trzy godziny drogi na południe od Ammanu Petra, jest dziedzictwem Nabatejczyków, pracowitego ludu arabskiego, który osiedlił się w południowej Jordanii ponad 2000 lat temu. Główny szlak poprowadzony w Petrze, rozpoczynający się 1,5 km wąwozem Al-Siq, prowadzi do najważniejszych atrakcji starożytnego miasta. Wyrzeźbiona w piaskowych ścianach Ulica Fasad z 44 grobami, ogromny teatr z 7000 miejsc siedzących, Klasztor czy wreszcie najsłynniejszy zabytek Petry, przez Beduinów nazywany Skarbcem Faraona (będący właściwie grobowcem króla Aretasa III). Wszystkie te elementy sprawiają, że miasto zachwyca swoim ogromem. Zwiedzanie Petry zakończymy lunchem (we własnym zakresie) w restauracji na terenie miasta i około 15:30 udamy się do Wadi Rum, gdzie samochodami terenowymi zostaniemy przetransportowani do rozbitego na pustyni obozu Beduinów. Tutaj czeka nas odpoczynek i wspólna kolacja.

4
Dzień 4

Cały kolejny dzień spędzimy na eksploracji pustyni Wadi Rum nazywanej Doliną Piasku oraz Doliną Księżyca. Najsłynniejsza pustynia Jordanii, która swoim wyglądem przypomina Marsa,to 720 km2 obszaru chronionego słynącego z imponujących formacji skalnych, sięgających nawet 1500 m wysokości. Wadi Rum, to nie tylko surowe krajobrazy i czerwony piach, ale również wiele miejsc wartych odwiedzenia. To między innymi Kanion Burrah, gdzie podziwiać można spektakularne wschody oraz zachody słońca, starożytne inskrypcje skalne w kanionie Khazali, słynna skała w kształcie grzyba czyli Mushroom Rock, skalny most czy wyjątkowe czerwone wydmy. W trakcie dnia zjemy wspólny lunch. Podczas naszego pobytu na pustyni nie zabraknie również emocji. Chętne osoby będą mogły spróbować zjazdu na snowboardzie z jednej z piaszczystych wydm czy widokowego lotu balonem – tutaj należy wziąć jednak pod uwagę, że start zaplanowany będzie ok 5-6 nad ranem. Cały czas po pustyni przemieszczali się będziemy jeepami z otwartym dachem, tak aby jeszcze mocniej doświadczać otaczającego nas piękna. Safari zakończymy około godziny 16-17 i udamy się w drogę powrotną do miasta Madaba, gdzie spędzimy noc w 3* hotelu. Jest to świetna lokalizacja, ze względu na najkrótszą drogę na lotnisko.

5
Dzień 5

Po śniadaniu udamy się w drogę powrotną na lotnisko w Ammanie, gdzie czeka nas lot powrotny do Polski.

Tour Location