Top
Image Alt

Wyprawa na Triglav

Słoweńska przygoda z nutą adrenaliny

Wyprawa na Triglav

2190PLN za osobę
30.04-3.05.2021 oraz 2-5.09.2021

Słowenia mimo swojej niewielkiej powierzchni, pod względem zróżnicowania krajobrazu oraz atrakcji turystycznych śmiało może konkurować z większymi państwami. Kraj ten pełen jest zapierających dech w piersiach krajobrazów, które stanowią kombinację morza, polodowcowych jezior, przepięknych jaskiń czy klimatycznych miasteczek. Dopełnienie stanowią ośnieżone szczyty wspaniałych Alp Julijskich. Nie można zapominać, że jest to również raj dla wszystkich tych, którzy uwielbiają spędzać czas w sposób aktywny. Słowenia na każdym kroku zachwyca swoją różnorodnością.

Zawsze chcieliście poczuć smak prawdziwej adrenaliny podczas emocjonującego raftingu na rwącej rzece? Zastanawialiście się jakie to uczucie zdobyć najwyższy szczyt Słowenii? Pragnęliście podziwiać jeden z najpiękniejszych naturalnych skarbów ziemi jakim są Jaskinie Skocjańskie? Jeśli na wszystkie pytania odpowiedzieliście twierdząco, to nasz wyjazd jest zdecydowanie skierowany do Was!


CENA WYJAZDU: 2190 ZŁ


CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego lidera podczas całego pobytu
 • 1 nocleg w hostelu w Bovec (pokoje ze wspólna łazienką)
 • 1 nocleg w schronisku podczas zdobywania szczytu Triglav (pokój do 12 osób)
 • 1 nocleg w hostelu w Kranskiej Gorze
 • Opiekę instruktora podczas wejścia na szczyt Triglav
 • Transport komfortowym busem na całej trasie wyjazdu
 • Koszty paliwa
 • Opłaty drogowe
 • Koszty winiety (Czechy, Austria, Słowenia)
 • Opłaty parkingowe
 • Opłatę klimatyczną
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)


CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia i napojów – zabieramy swoje produkty do przyrządzania posiłków (istnieje również możliwość stołowania się w restauracjach i barach znajdujących się na trasie podróży)
 • Kosztu raftingu na rzece Soca (50 EUR)
 • Kosztu canyoningu na rzece Suec (55 EUR)
 • Rejsu pletnami (18 EUR)
 • Biletu wstępu do Jaskini Postojna (28 EUR)
 • Biletu wstępu do Jaskini Skocjanska (20 EUR)
 • Biletu wstępu do wąwozu Vintgar (9 EUR)
 • Ubezpieczenia KL + NNW

 

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Zabrze Polska
 • Czas rozpoczęcia
  4:00
 • Czas powrotu
  5:00
 • Minimalna ilość osób
  6
 • W pakiecie
  Nocleg
  Transport
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Przewodnik
  Śniadanie
  Ubezpieczenie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Wyjeżdżamy ze Śląska około godziny 4:00, przejeżdżamy przez Czechy, Austrię i kierujemy się na Słowenię. Docieramy około 12:00 i udajemy się na lunch. Pierwszym miejscem podczas naszej podróży będzie miasteczko Bovec położone w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Triglav. Jest to baza wypadowa wielu wędrówek górskich, ośrodek narciarski oraz wspinaczkowy. Tutaj właśnie poczujemy smak prawdziwej adrenaliny podczas raftingu na szmaragdowych wodach rzeki Soca lub canyoningu na rzece Sušec. Woda przyciąga w sezonie rzesze amatorów wodnych aktywności. Rafting to doskonała okazja na obcowanie z pięknem rzeki Soca oraz Alp Julijskich. Na wodzie spędzimy ok. 1,5h. Pokonamy łącznie około 8-10km. Druga z opcji to canyoning, który jest idealnym wyborem na pierwszą przygodę z tą aktywnością. Trasa o średnim stopniu trudności, z dużą ilością skoków z różnych wysokości, prześlizgiwania się przez bystrza i zjazdów z wodospadów. Trasa uwzględnia jeden z najdłuższych zjazdów w Europie (12m). Długość to 2km. Czas trwania ze szkoleniem to 3h.

Dzień zakończymy wieczornym spacerem nad wodospad Boka - najwyższy wodospad Słowenii (136m) wypływający z groty skalnej. Następnie udamy się na kolację i nocleg w miejscowości Bovec.

2
Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu przejeżdżamy w miejsce, gdzie rozpocznie się nasza 2 dniowa przygoda, podczas której oprócz typowego trekkingu będziemy mieli również możliwość przejścia odcinkami via ferratowymi. Wspólnie zdobędziemy Triglav, najwyższy szczyt Alp Julijskich (2864 m n.p.m.) i najważniejsza góra Słoweńców. Nie zabraknie wyjątkowych widoków na Doline Vrata czy potężną ścianę Triglavu, a także kilku eksponowanych przejść. Aby dostać się na szczyt musimy pokonać prawie 1900 m przewyższenia. Wejście i zejście z Triglavu zajmuje łącznie około 14 godzin, dlatego też po zdobyciu szczytu, dzień zakończymy kolacją i noclegiem w schronisku, aby rano „na świeżo” wyruszyć w drogę powrotną.

3
Dzień 3

Po śniadaniu w schronisku rozpoczynamy zejście. Mamy kilka możliwości, które uzależnione będą między innymi od kondycji uczestników. Popołudnie to czas wolny i zasłużona regeneracja. Wieczorem czeka nas kolacja i nocleg w miejscowośći Kranjska Gora.

4
Dzień 4

Po śniadaniu przejeżdżamy do najbardziej romantycznego miejsca w Słowenii - takim mianem określane jest miasteczko Bled z turkusowym polodowcowym jeziorem, otoczonym przepięknymi górskimi szczytami, na którego środku znajduje się mała wysepka. Tutaj czeka nas rejs pletnami, tradycyjnymi łódkami napędzanymi przez dwa wiosła. Nazwa oznacza łódkę o płaskim dnie, która wzorowana była na austriackich łodziach do transportu soli. Popłyniemy do malowniczo na wyspie położonegto kościoła.

Kolejnym etapem będzie wizyta w wąwozie Vingtar położonym niecałe 5 km od miejscowości Bled. Jest to niezwykle malownicze miejsce wyrzeźbione przez rzekę Radovna, przepływającą tuż przy skalistych zboczach gór. Można go podziwiać przemieszczając się po drewnianych kładkach. Spacer wąwozem zajmie nam około 1h. Następnie udamy się na lunch. Po jego zakończeniu czeka nas droga powrotna do Polski, w trakcie której przewidziany jest postój na zwiedzanie Jaskiń Skocjańskich, często nazywanych „Podziemnym Wielkim Kanionem”, będących jednym z najpiękniejszych naturalnych skarbów ziemi, z największym w Europie podziemnym kanionem, utworzonym przez przepływ rzeki Reka, która wciąż płynie wzdłuż dna przepaści. To jedyne jaskinie w Słowenii, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Drugą opcją jest możliwość zwiedzenia Jaskini Postojnej, która jest największą pokazową jaskinią w Europie. Miliony lat temu rzeka Pivka utworzyła tu system jaskiń krasowych o długości 24 km. Na terenie jaskini znajdują się rozległe hale i wyjątkowe formacje skalne. Jedną z nich jest 16 metrowy stalagmit zwany Wieżowcem. Tym, co czyni jaskinię miejscem absolutnie wyjątkowym jest występowanie w niej olm czyli „małych smoków” jak nazywany jest ten endemiczny gatunek. Mogą żyć bez pokarmu nawet 20 lat, a dożywają nawet do 100 lat. Zwiedzanie 5 km jaskini trwa około 90 minut i jest podzielone na dwie częśći: 3,5-kilometrową przejażdżkę pociągiem i 1,5-kilometrową część pieszą. Po zakończeniu zwiedzania udamy się w drogę powrotną. Na trasie nie został przewidziany nocleg. Na Śląsk dotrzemy we wczesnych godzinach porannych.

Tour Location