Top
Image Alt

Safari – Parki Narodowe Tanzanii

Safari – Parki Narodowe Tanzanii

10750PLN za osobę
18-27.02.2021

Tanzania – Afryka dzika i nieodkryta!

Tanzania jest największym państwem Afryki wschodniej położonym nad Oceanem Indyjskim. Składa się z części lądowej (Tanganika) i Zanzibaru wraz z mniejszymi wyspami.To jedno z najlepszych miejsc na świecie dla miłośników dzikiej przyrody, gdzie można podziwiać tak zwaną Wielką Piątkę Afryki – lwy, słonie, bawoły, nosorożce i lamparty – występują tutaj w większej liczbie, niż gdziekolwiek indziej na świecie. Zapraszamy Was na spotkanie z dziką Afryką, niemalże na wyciągnięcie ręki!
Podczas tej wyjątkowej podróży, samochodami terenowymi będziemy przemierzali bezkresne sawanny. Odwiedzimy trzy wyjątkowe parki narodowe: Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, gdzie na zdjęciach uwiecznimy dostojne żyrafy, pasiaste zebry czy wielkie hipopotamy. Udamy się do wioski Masajów i poznamy ich kulturę oraz obyczaje. Zaś niezapomnianych wrażeń dostarczy nam nocleg w luksusowych namiotach samym sercu Parku Serengeti. Zwieńczeniem wyprawy będzie relaks na rajskich plażach bajecznej wyspy Zanzibar, która uchodzi za jedną z pereł Oceanu Indyjskiego. Słynie z przepięknych plaż i plantacji przypraw, stąd też często mówi się o niej „wyspa pachnąca cynamonem i goździkami”. Wokół linii brzegowej roztaczają się dziewicze rafy, które nadal znajdują się w doskonałym stanie. Zanzibar, to idealne miejsce dla amatorów nurkowania, snorkowania i oceanicznego wędkowania, ale też wylegiwania się na tropikalnych plażach połączonego z poznawaniem miejscowej kultury.


Daj nam się porwać w podróż Twojego życia!

CENA WYJAZDU: 10 750 ZŁ

***wpłata w dolarach – 2830 USD


CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera podczas całego pobytu
 • Transfery na miejscu z i na lotnisko Kilimandżaro
 • Bilety wstępów do Parków Narodowych
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w hotelu typu BB po przylocie oraz ostatniego dnia po zakończeniu safari
 • Zakwaterowanie w lodżach oraz luksusowych namiotach w trakcie trwania safari (pokoje 2-osobowe, namioty wyposażone w część jadalną, prysznic)
 • Wyżywienie w trakcie safari – 3 posiłki dziennie (śniadania, obiady, kolacje)
 • Nieograniczony dostęp do wody mineralnej dla uczestników
 • Dwa samochody 4×4 z otwartym dachem podczas safari – Toyota Land Cruiser
 • Doświadczony, anglojęzyczny przewodnik/kierowca podczas całego pobytu
 • Koszty paliwa podczas całego pobytu
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)


CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa – Kilimandżaro – Warszawa
 • Opłat wizowych (Tanzania 50 USD)
 • Obowiązkowych szczepień
 • Opłat za wycieczki fakultatywne oraz nie ujętych w programie
 • Kolacji w dzień po przylocie i ostatniego dnia po zakończeniu safari
 • Napiwków dla przewodnika/kierowcy, tragarzy, kucharza (zwyczaj obowiązkowy, ok.160 USD)
 • Dodatkowych napojów i alkoholu w trakcie trwania safari
 • Wydatków własnych
 • Nadbagażu
 • Kosztów pobytu na Zanzibarze (4 noce) – dopłata 510 USD (przelot z Tanzanii na Zanzibar i lot powrotny, transfery z/na lotnisko, 1 noc w hotelu Stone Town, 3 noce w hotelu w Nungwi Beach ze śniadaniem, opieka lidera)
 • Ubezpieczenia KL + NNW
0 Reviews
 • Minimalna ilość osób
  8
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Śniadanie
  Transport
  Wyżywienie
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Ubezpieczenie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, skąd lecimy do Tanzani.

2
Dzień 2

Przylot do portu lotniczego Kilimandżaro i transfer z lotniska do hotelu w Moshi. Po przybyciu na miejsce odbędzie się krótkie spotkanie z przewodnikiem i przekazanie informacji na temat tego, co czeka nas w trakcie kolejnych dni podróży.

3
Dzień 3

Po śniadaniu przejeżdżamy z Moshi do trzeciego, co do wielkości Parku Narodowego Tarangire, słynącego przede wszystkim z zamieszkującej go dużej ilości słoni oraz majestatycznych baobabów. Spotkamy tam również bawoły, wędrowne gnu czy zebry. Po zakończeniu safari, w godzinach wieczornych przejeżdżamy do lodży, gdzie czeka nas kolacja i nocleg.

4
Dzień 4

Po śniadaniu przejeżdżamy do najstarszego i najpopularniejszego Parku Narodowego Serengeti, który należy do największych i najbardziej znanych obszarów chronionych na świecie. Słynie on z migrujących sezonowo (w porze suchej, od października do maja) wielomilionowych stad antylop, zebr, gazeli Thomsona i Granta czy bawołów. Całe popołudnie spędzicie w jeepach z otwartym dachem, tak aby móc jeszcze dokładniej podziwiać dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Wieczorem czeka Was kolacja przygotowana przez prywatnego kucharza a następnie nocleg w luksusowych namiotach z zadaszonym patio, idealnym na wieczorny relaks oraz podziwianie pięknego zachodu słońca.

5
Dzień 5

Po śniadaniu czeka nas kolejny dzień pełen wrażeń w Parku Narodowym Serengeti. Zabieramy za sobą lunch boxy i udajemy się jeepami na odkrywanie kolejnych cudów tego parku. Po całodziennym Safari wracamy do naszych luksusowych namiotów, gdzie zjemy kolację przygotowaną przez prywatnego kucharza spędzimy ostatnią noc.

6
Dzień 6

Po lekkim śniadaniu czeka nas jeszcze krótka przejażdżka po parku Serengeti. Około południa wrócimy do obozu, gdzie serwowany będzie brunch. Po posiłku ruszymy w dalszą drogę w kierunku obszaru chronionego Ngorongoro, położonego 180 km za zachód od Arushy na Wyżynie Kraterów w Tanzanii. Obszar swoją nazwę bierze od krateru Ngorongoro – dużej wulkanicznej kaldery (zapadlisko wulkanu) o średnicy 22 km, mieszczącej się w jego obrębie. Jest to również teren, na którym żyją tysiące zwierząt niemal wszystkich gatunków zamieszkujących Afrykę Wschodnią. Dla tych, którzy dopiero ruszają do parków narodowych Afryki Wschodniej, Ngorongoro jest miejscem niezwykłym, dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że został on wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Po zakończonym safari udamy się na kolację oraz nocleg w lodży.

7
Dzień 7

Wstajemy bardzo wczesnym rankiem, odbieramy boxy śniadaniowe i rozpoczynamy kolejny dzień z wyjątkowym safari. Udajemy się w kierunku krateru Ngorongoro, jednego z Siedmiu Naturalnych Cudów Afryki. Znajdującego się na wysokości 1800 m n.p.m., jego głębokość to 610 m, powierzchnia wgłębienia to 260 km2. Jest to największe tego typu miejsce na świecie. W ramach obszaru chronionego znajduje się wąwóz zwany Olduvai Gorge, gdzie odnalezione zostały szczątki naszego przodka – Homo Habilis. Ngorongoro jest miejscem wyjątkowym, gdzie w harmonii mogą żyć dzikie zwierzęta oraz ludzie – plemię Masajów. W obrębie krateru występują niemal wszystkie gatunki zwierząt Afryki Wschodniej. Będziemy mieli okazję zobaczyć nosorożce czy dumne lwy, a także zjeść lunch z widokiem na kąpiące się hipopotamy. Wyjątkową atrakcją tego dnia będzie wizyta w wiosce Masajów, jednej z najlepiej znanych afrykańskich grup etnicznych. Poznamy ich codzienne życie oraz zwyczaje, zobaczymy ich taniec, posłuchamy śpiewów. Po zakończonym safari przejeżdżamy na kolację oraz nocleg w lodży.

8
Dzień 8

Po śniadaniu, bardzo wczesnym rankiem odwiedzimy plemię Hadzabe i wybierzemy się z nimi na polowanie. Plemię to żyje na suchym terenie w pobliżu jeziora Eyasi, na południe od krateru Ngorongoro w Tanzanii. Lud Hadzabe prowadzi koczowniczy tryb życia, po kilkunastu dniach lub miesiącach przenoszą się w inne miejsce. Na ich ruchy zwykle wpływają zmiany klimatyczne i dostępność dzikich owoców i roślinności dla zwierząt. Budują domy, wyplatając małe chatki z patyków z krzewu wilczomlecza. Ich wyjątkowy tryb życia sprawia, że pobyt u nich jest ciekawym i stymulującym przeżyciem. Późnym popołudniem przejeżdżamy w stronę Jeziora Manyara słynącego z zielonych krajobrazów oraz różnorodnego ptactwa. Przygotujemy piknik, podczas którego będziemy obserwowali wspinające się na drzewa lwy, hipopotamy, pawiany oraz inne dzikie zwierzęta. Ostatni dzień naszego wyjątkowego safari dobiega końca. Po lunchu udamy się w drogę powrotną do Moshi lub Arushy, gdzie zjemy kolację oraz udamy się na ostatni nocleg.

9
Dzień 9

Po śniadaniu przejeżdżamy na lotnisko Kilimandżaro, gdzie oczekujemy na lot powrotny do Polski.

Osoby, które zdecydowały się na przedłużenie wyjazdu o pobyt na wyspie Zanzibar czekają na lot. Po przylocie na wyspę przejeżdżamy do stolicy (Zanzibar), aby zwiedzić dzielnicę Stone Town, która jest jego najstarszą częścią. Ciekawostką tego miejsca jest fakt, że urodził się tutaj słynny muzyk Frediie Mercury. Po zakończeniu zwiedzania i kolacji, wracamy na nocleg do hotelu.

*** Za niewielką dopłatą istnieje możliwość zmiany noclegu w Stone Town na nocleg w jednym z hoteli na Nungwi Beach. Wówczas po przylocie przeznaczymy około 3h na zwiedzanie i następnie przejedziemy w kierunku Nungwi.

10
Dzień 10

Po śniadaniu przejeżdżamy w kierunku Nungwi Beach, gdzie spędzimy kilka wyjątkowych dni relaksując się na bajecznych plażach Zanzibaru. Zakwaterowanie w 4 gwiazdkowym hotelu.

11
Dzień 11

Relaks na bajecznych plażach Zanzibaru.

12
Dzień 12

Relaks na bajecznych plażach Zanzibaru.

 
13
Dzień 13

Wykwaterowanie z hotelu i transfer do miasta Zanzibar. Przelot do Arushy i lot powrotny do Polski.

14
Dzień 14

Przylot do Polski.

Uwaga! Program może ulec przesunięciu o +/- 1 dzień w zależności od aktualnej daty przelotu.

Tour Location

TANZANIA