Top
Image Alt

Trekking pod K2

Kraina Bogów - Karakorum

Trekking pod K2

12400PLN za osobę
8-30.07.2021 oraz 12.11-4.12.2021

K2 to fascynująca góra i drugi najwyższy szczyt świata (8611 m n.p.m.). Stoi ona wysoko ponad wszystkimi innymi, w surowym paśmie Karakorum w Himalajach, zwanym Krainą Bogów. Droga prowadzi kamienistym szlakiem z Askole, aż do potężnego lodowca Baltoro i Concordii, gdzie mamy okazję z jednego miejsca zobaczyć cztery wspaniałe ośiotysięczniki: K2,Gasherbrum I i Gasherbrum II i Broad Peak, których rozmiaru i skali nie da się opisać.

Przeżyj z nami jedną z najwspanialszych wypraw przygodowych na świecie i wybierz się na wyjątkowy 22 dniowy trekking K2 Base Camp. Czekają Cię spektakularne widoki na wielkie szczyty Karakorum, w tym na majestatycznny K2, przeprawy przez rzeki,a także przejście przez lodowiec Baltoro. Wyjazd ten jest również okazją do spotkanie z różnorodną kultrą.

 

CENA WYJAZDU: 12 400 ZŁ

***wpłata w euro – 2720 EUR


CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera podczas całego pobytu
 • Loty wewnętrzne z Islamabadu do Skardu i z powrotem do Islamabadu
 • Transfery na miejscu i z lotniska klimatyzowanym busem
 • Transport jeepami 4×4 ze Skardu do Askoli i z powrotem do Skardu
 • Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych w hotelach, motelach w Islamabadzie, Chilas i Skardu
 • Zakwaterowanie w namiotach w trakcie trekkingu
 • Wyżywienie w Islamabadzie, Chilas i Skardu (3 posiłki dziennie)
 • Wyżywienie w trakcie trekkingu (3 posiłki dziennie)
 • Opłata za zezwolenie na trekking
 • Wynajem tragarzy (transport jedzenia, sprzętu kempingowego i osobistego – opłata obejmuje m.in. wynagrodzenie tragarza, wyżywienie, ubezpieczenie)
 • Opłaty drogowe, opłaty kempingowe podczas trekkingu, opłaty za przeprawy mostowe
 • Wyposażenie i akcesoria niezbędne na kempingu (namiot sypialny, namiot mesa, stoły, krzesła, namiot kuchenny, niezbędne przybory kuchenne
 • Profesjonalny anglojęzyczny przewodnik + asystent (w zależności do wielkości grupy)
 • Profesjonalny kucharz + asystent
 • Opłaty za zarządzanie odpadami CNP
 • Telefon satelitarny Thuraya
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy


CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Biletów lotniczych (3000 – 3500 pln)
 • Opłat wizowych do Pakistanu (ok 50 USD)
 • Napiwków dla kierowców, tragarzy, obsługi
 • Wydatków własnych
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Ubezpieczenia od wysokiego ryzyka
0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Polska
 • Minimalna ilość osób
  6
 • W pakiecie
  Nocleg
  Przewodnik
  Śniadanie
  Transport
  Wyżywienie
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Ubezpieczenie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, skąd lecimy do Islamabadu.

2
Dzień 2

Przylot na lotnisko w Islamabadzie, powitanie i transfer do hotelu. Po południu chętne osoby mogą zwiedzić Rawalpindi - tętniące życiem miasto z zatłoczonymi ulicami i kolorowymi bazarami oraz Islamabad, które zbudowany w latach 60. XX wieku w celu zastąpienia Karaczi jako stolicy Pakistanu. Podczas zwiedzania zobaczymy między innymi słynny Meczet Faisala, największy meczet w Azji Południowej i czwarty co do wielkości meczet na świecie, którego kształt przypomina pustynny namiot Beduinów, pomnik Pakistanu, a także Damen Koh – punkt widokowy i ogród na wzgórzu na północ od Islamabadu czy stary bazar Rawalpindi.

3
Dzień 3

Po śniadaniu czeka nas krótki (1h) przelot do Skardu (wysokość 2228 m n.p.m.), podczas którego nie zabraknie wyjątkowych widoków. Po wylądowaniu grupa zostanie przewieziona do hotelu. Reszta dnia przeznaczona będzie na odpoczynek i ewentualne zwiedzanie Skardu.

UWAGA:jeśli z powodu złej pogody lot do Skardu zostanie odwołany, wówczas czeka nas przejazd do Chilas przez przełęcz Babusar (4173 m n.p.m.), będącą najwyższym punktem w Dolinie Kaghan w Pakistanie. Łączy dolinę Kaghan z Chilas na Karakorum Higway (jedna z najpiękniejszych górskich dróg świata). Czas przejazdu to około 11-12 godzin.

4
Dzień 4

Kolejny wolny dzień w Skardu, w trakcie którgo możemy zwiedzić bazar w Fort Khurpucho, jezioro Satpara i bazar Skardu. Nocleg w hotelu.

UWAGA:jeśli drugiego dnia lot został odwołany, wówczasczeka nas przejazd (9-10 godzin, 290 km) z Chilas do Skardu. Droga prowadziła będzie wzdłuż rzeki Indus.

5
Dzień 5

Po śniadaniu przejeżdżamy jeepami do wioski Askoli (czas przejazdu to ok 6-7 godzin) – najwyżej położona i najbardziej oddalona wioska, ostatnia zasiedlona osada przed czekającym nas trekkingiem. Wioska Askoli jest punktem startowym wędrówki między innymi na lodowiec Baltoro. Jest bramą do K2, Broad Peak, Gasherbrum’s, Muztagh Towers, Uli Biaho Tower i wielu innych. Nocujemy w namiotach na wysokości 3000 m n.p.m.

6
Dzień 6

Po porannym spotkaniu z tragarzami, wyruszamy na 3 godzinny trekking wzdłuż rzeki Braldu do Korofoung, gdzie zjemy lunch. Po drodze podziwiamy wspaniałe widoki na Basher Das (5809 m n.p.m.) i lodowiec Biafo. Po obiedzie kontynuujemy wędrówkę do Jhola (3-4 godziny). Nocujemy w namiotach, na wysokości 3200 m n.p.m.

7
Dzień 7

Tego dnia czeka nas pzrejście do Paiyu (6-7 godzin, 16,6 km). Nocujemy w namiotach, na wysokości 3450 m n.p.m. Trudniejszy dzień, jeśli chodzi o trekking. Wynagradzają go jednak dalekie widoki na góry, w tym K2 z charakterystycznym szczytem w kształcie trójkąta.

8
Dzień 8

Dzień wolny, podczas którego porterzy przygotowują posiłki na dalszą część trekkingu. W ciągu dnia czeka nas krótka wędrówka aklimatyzacyjna, a wieczorem rozrywka w postaci tańców i śpiewów z lokalnymi porterami. Nocujemy w namiotach.

9
Dzień 9

Przechodzimy do Khubertse (5-6 godzin 10,8 km). Kolejny dzień wyjątkowego trekkingu w stronę Base Camp pod K2. Po drodze podziwiamy Paiyu Peak (6610 m n.p.m.) Uli Biaho (6417 m n.p.m.), Great Trango Tower (6286 m n.p.m.), Lobsang Spire (5707 m n.p.m.) i Wieże Katedralne. Nocujemy w namiotach na wysokości 3990 m n.p.m.

10
Dzień 10

Trekking do Urdukas (3-4 godziny, 5,1 km - 4050m n.p.m.). Tego dnia czeka nas krótszy trekking z pięknymi widokami na Trango Towers, Uli Biaho, katedry Baltoro i szczyt Paiyu. Nocujemy w namiotach.

11
Dzień 11

Trekking do obozu Goro-II (12,1 km, 5-6 godzin). Szczególny dzień, kiedy powita nas pierwszy pełny widok na gigantyczne szczyty Karakorum: Masherbrum (7821 m n.p.m.), Muztagh Tower (7284 m n.p.m.), G-IV (7925 m n.p.m. n.p.m.), Mitre Peak (6025 m n.p.m.) i Szczyt Biarchedi (6781 m n.p.m.). Nocujemy w namiotach na wysokości 4380 m n.p.m.

12
Dzień 12

Trekking w stronę Concordia (9,2 km 5-6 godzin), gdzie spotykają się lodowce Baltoro, Abruzzi i Godwin Austen. Panoramiczny widok 360 stopni - to jeden z najbardziej spektakularnych widoków na świecie. W najbliższym otoczeniu Concordii wznoszą się ściany aż czterech spośród 14 najwyższych gór świata: K2, Broad Peak, Gaszerbrum I i Gaszerbrum II. Nocujemy w namiotach.

13
Dzień 13

Przejście do obozu bazowego Broad Peak (4800 m n.p.m.), z którego roztacza się jeden z najlepszych widoków na K2. Następnie udajemy się do K2 Base Camp (5135 m n.p.m.), a schodzimy do Concordii na noc. Nocujemy w namiotach na wysokości 4650 m n.p.m.

14
Dzień 14

W tym dniu pzremieszczamy się po lodowcu Baltoro, odkrywamy okolicę i podziwiamy szczyty: K2, Board Peak, Gasherbrum-IV, Mitre Peak, Marmurowy Szczyt, Złoty Tron.

15
Dzień 15

Opuszczamy obóz i ruszamy z powrotem w kierunku Goro II. Tego dnia czeka nas niezbyt wymagający trekking. Nocujemy w namiotach.

16
Dzień 16

Udajemy się do obozu Urdukas. Schodzimy tym samym szlakiem, jednak widoki w drodze powrotnej będą zupełnie inne. Nocujemy w namiotach.

17
Dzień 17

Trekking do Paiyu. Przemieszczamy się w dół od strony lodowca Liligo. Nocujemy w namiotach, w obozie Paiyu na wysokości 3450 m n.p.m.

18
Dzień 18

Trekking w kierunku Jhola. Droga tego dnia będzie znacznie łatwiejsza, będziemy podążali tym samym szlakiem do wąwozu Bradlu. Obóz zostanie rozbity w Jhola na wysokości 3200 m n.p.m. Nocujemy w namiotach.

19
Dzień 19

Trekking wzdłuż rzeki do Askoli. Nocujemy w namiotach na wysokości 3000 m n.p.m.

20
Dzień 20

Powrót jeepami do Skardu. Czas na odświeżenie się, skorzystanie z prysznica i relaks.

21
Dzień 21

Lot powrotny do Islamabadu. Czas wolny na zwiedzanie. Nocleg w hotelu.

UWAGA! Jeśli ze względu na złą pogodę lot zostanie odwołany, to wrócimy do Islamabadu droga lądową. Przejazd do Chilas zajmie około 9h.

22
Dzień 22

Dzień wolny w Islamabadzie na zwiedzanie oraz zakupy. Nocleg w hotelu.

UWAGA! Jeśli nasz lot w 20 dniu trekkingu zostanie odwołany, to wówczas czeka nas 11-12 godzinny przejazd z Chilas do Islamabadu przez przełęcz Babusar.

23
Dzień 23

Transfer na lotnisko w Islamabadzie i lot powrotny do Polski.

  

Tour Location