Top
Image Alt

Zakazane Królestwo Mustang – Trekking

Buddyjskie Królestwo Lo

Zakazane Królestwo Mustang – Trekking

9900PLN za osobę
10.10.2021-27.10.2021

Mustang (dawniej Królestwo Lo), to ostatnie zakazane królestwo, które było odizolowane od reszty świata i jego wpływów do 1992 roku. Tutaj doświadczyliśmy stylu życia prawdziwych ludzi gór, którzy przez setki lat mieli bardzo niewielki kontakt z resztą Nepalu i zachowali bogate dziedzictwo kulturowe. Natomiast trekking do Mustang powoli staje się jedną z ulubionych opcji trekkingu zarówno dla nepalskich, jak i zagranicznych turystów. Obcowanie z lokalną społecznością ich kulturą, religią, jest na pewno niepowtarzalne. Wyrusz z nami na wyprawę, w ten odległy zakątek Świata i pokonaj tę trasę pełną zapierających dech w piersiach widoków. 14 dni w tym niesamowitym klimacie na pewno zapisze się w twojej pamięci na zawsze. Oprócz cudownych małych wiosek, ostatniego dnia wyjazdu zwiedzimy stolicę Nepalu Katmandu. Miasto łączące dwie religie, hinduizm i buddyzm udowadnia, że można żyć w poszanowaniu do odmienności i różnorodności wiary czy kultury. Miasto uśmiechu, tętniące życiem i kolorami. Zobacz z nami ten świat, jakże wyjątkowy i niepowtarzalny.

CENA WYJAZDU: 9900 PLN

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego, polskojęzycznego lidera podczas całego pobytu
 • Transfery na miejscu i z lotniska
 • 4 noclegi w hotelu w standardzie turystycznym BB
 • Reszta noclegów w trakcie pobytu – Lodge FB
 • 1 Porter dla 2 członków ( 15kg bagażu osobistego)
 • Reszta noclegów w trakcie pobytu – Lodge FB
 • Loty wewnętrzne
 • Transport w trakcie trekkingu
 • Napiwki na miejscu
 • Ubezpieczenie dla nepalskich przewodników
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Przelotów (około 3000 – 3500 pln)
 • Opłat wizowych (około 50$)
 • Wycieczek fakultatywnych
 • Wydatków własnych
 • Lunchów i kolacji podczas pobytu w Katmandu i Pokhara
 • Ubezpieczenia od wysokiego ryzyka
0 Reviews

  Plan wyjazdu

  1
  Dzień 1

  Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, skąd lecimy do Katmandu.

  2
  Dzień 2

  Przylot do Katmandu, powitanie na lotnisku przez pilota i transfer do hotelu. Pierwszego dnia pobytu uczestnicy będą mieli czas na odpoczynek po podróży i spotkamy się na odprawie, żeby omówić cały plan wyprawy.

  3
  Dzień 3

  Rano po śniadaniu przejedziemy z Katmandu do Pokhary trasa zajmie nam około 7 godzin. W czasie wolnym zobaczymy okolice Pokhary i tam zostaniemy na nocleg.

  4
  Dzień 4

  Rano po śniadaniu czeka nas transfer na lotnisko i przelot do Jomson. Ten malowniczy lot potrwa około 25 minut. Spektakularne widoki na całe pasmo górskie Dhaulagiri, Annapurna i Fishtail. Lądujemy w Jomson czyli w punkcie startu naszej wędrówki w kierunku Kagbeni, która zajmie nam około godziny. Tutaj rozpoczynamy nasz trekking na Upper Mustang. Wokół majestatyczne Dhaulagiri, Nilgiri oraz szczyt Tukuche.

  5
  Dzień 5

  Tego dnia pokonamy trasę z Kagbeni do Chhuksang 3075m npm. Trasa zajmie nam około 4 godzin. Wyruszymy bardzo wcześnie rano, żeby zdążyć przed dużym wiatrem, który występuje w ciągu dnia. Na trasie będziemy mieli okazję podziwiać Nilgiri świecącą na pomarańczowo w pierwszych promieniach słońca. Poruszamy się zachodnią trasą wzdłuż brzegu rzeki, aż do końca doliny Chuksang, gdzie przekroczymy Kali Gandaki. Tutaj szlak prowadzi w górę, ukazując piękny widok na wioskę i dolinę. Początkowo idziemy wzdłuż rzeki i dochodzimy do płaskiego pustynnego lądu gdzie występuje niesamowita sceneria bardzo charakterystyczna dla Mustanga z filarami z czerwonego piaskowca. Widok na formacje skalne o niebywałych kształtach i kolorach robi ogromne wrażenie. Pierwsza wioska do której dotrzemy to Tangbe z czerwonymi i białymi domami, gdzie po drugiej stronie znajdują się jaskinie osadzone wysoko w pionowej ścianie. Docieramy do Chhuksang gdzie zostajemy na noc.

  6
  Dzień 6

  Rozpoczynamy trasę z Chhuksang do Samar zajmie nam około 5 godzin. Szlak prowadzi stopniowo do koryta rzeki i obszar ten jest znany ze skamielin. Dochodzimy do szerokiej doliny, która kończy się pionowym klifem. Im dalej na północy tym dolina będzie się zwężać a stromy szlak zaprowadzi nas do Chaile małego miasteczka z pięknym widokiem na pasmo Himalajów. Kontynuujemy wędrówkę stromą ścieżką w stronę głębokiego kanionu. Po około godzinie dochodzimy do przełęczy ukazującej piękny widok na Samar. Kontynuujemy wędrówkę stromą wspinaczką, podążając szlakiem na zachód, a kiedy zobaczymy Ghyakara po przeciwnej stronie głębokiego kanionu, szlak skręca w prawo, podążając za wąwozem. Bieganie wysoko nad ścieżką jest wydłubane w skale i opada prawie stromym spadkiem na ponad 100 metrów. Po około godzinie jesteśmy na przełęczy oferującej dobry widok na Samar w którym zatrzymujemy się na noc.

  7
  Dzień 7

  Rano wyruszamy z Samar do Shyangboche. Trasa tego dnia zajmie nam około 6 godzin. Ruszamy doliną Kali Gandaki gdzie w oddali migoczą ośnieżone szczyty. Na trasie zobaczymy wspaniały klasztor Rangchyung Chorten jedno z najświętszych miejsc w Mustangu. Klasztor znajduje się w jaskini i wygląda jak przyklejony do pionowej ściany. W środku klasztoru na suficie znajdują się flagi modlitewne oraz gliniane figurki, które zostawiają tam pielgrzymi z całego świata. Ruszamy dalej w trasę przez las niewielkich drzew i krzewów, bo tylko taka roślinność jest w stanie przetrwać w wąwozie. Wkrótce jednak wychodzimy do doliny gdzie znajdują się domy pasterzy zbudowane przed jaskiniami. Będziemy mogli zobaczyć rzadkie niebieskie owce górskie. Wreszcie docieramy do Shyangboche gdzie zatrzymujemy się na noc.

  8
  Dzień 8

  Rano wyruszamy z Syanbochen i kierujemy się do Ghemi. Trasa tego dnia zajmie nam około 4 godzin. Wejdziemy dzisiaj na szczyt doliny Nyi La 4020m npm. Najwyższy do tej pory punkt naszej wędrówki i południowa granica Mustanga. Na nocleg zostajemy w Ghem.

  9
  Dzień 9

  Rano nasza trasa prowadzi z Ghami do Tsarang, pokonamy ją w około 5 godzin. Ścieżka prowadzi niebiesko-szarymi i czerwonymi klifami przez dolinę do stalowego mostu Tangmar Chu. Następnie wspinamy się na płaskowyż i mijamy najdłużesz i najbardziej spektakularne ściany Mani w Nepalu. Dalszy szlak prowadzi labiryntem pól do wioski Charang. Na wschodnim krańcu wioski znajduje się ogromna twierdza w której możemy zobaczyć wspaniałą kolekcję posągów i wiele obrazów Buddy. Ogromna pięciopiętrowa forteca klasztorna wznosi się na skraju wąwozu Kali Gandaki.

  10
  Dzień 10

  Po śniadaniu wyruszamy z Tsarang do Lo-Mantang. Trasa zajmie nam 5 godzin. Droga podąża do kopca na grzebcie wzniesienia i schodzi do wioski Tholung. Następnie szlak łagodnie wznosi się do 3850 m npm. Do przełęczy Lo skąd widać dolinę Lo-Manthang i otoczone murami miasto na granicy tybetańskiej. W Lo zatrzymujemy się na nocleg.

  11
  Dzień 11

  To dzień eksploracji Lo-Manthang. Jeden dzień to niewiele na zwiedzenie tego wyjątkowego historycznie i kulturalnie miejsca. Uda nam się jednak zobaczyć malownicze Tingkhar, Tall Champa Lakhang które są magnesem podróży po Lo. Piękny pałac królewski, w którym napijesz się tybetańskiej herbaty. Wszystko to w przepięknym otoczeniu Himalajów.

  12
  Dzień 12

  Tego dnia rano ruszamy z Lo-Manthang do Dramkar. Dystans do pokonania zajmie nam około 7 godzin. Szlak prowadzi wzdłuż strumienia, a po drodze zobaczymy malowidła skalne sprzed 1200 lat. Wejdziemy na grzbiet gdzie trasa biegnie wśród łąk i opada w dół wąwozem z czerwonymi wieżami skalnymi do Drakamar.

  13
  Dzień 13

  Dzisiejsza wędrówka zajmie nam około 5 godzin. Wyruszymy w dół doliny do Ghiling. Szlak prowadzi przez suchy płaskowyż i pola uprawne. Krajobrazy pustynne oferujące majestatyczne widoki na Mt Dhaulariri i Nilgiri. Późnym popołudniem złapiemy transport do Jomson droga zajmie nam około 3 godzin.

  14
  Dzień 14

  Rano czeka nas lot powrotny z Jomson do Pokhara i do Katmandu.

   
  15
  Dzień 15

  Dzień wolny w Katmandu.

   
  16
  Dzień 16

  Transfer na lotnisko i wylot z Katmandu do Polski.

  Tour Location