Top
Image Alt

W Krainie Fiordów

W Krainie Fiordów

3490PLN za osobę
20.07.2021-31.07.2021

Norwegia zachwyca swoim unikalnym charakterem, malowniczymi krajobrazami, fiordami, pięknymi miastami oraz wspaniałą przyrodą. Czego możesz się spodziewać po tym wyjeździe? Wszystkiego co najlepsze! Przejedziemy przez najpiękniejsze drogi widokowe Norwegii i zobaczymy spektakularne wodospady. Dla miłośników trekkingów będzie to wyjazd doskonały! Pierwszym będzie Romsdalseggen i kroczenie po grani w chmurach, następnie Skagefla historyczna ścieżka do gospodarstwa położonego 250 metrów npm. Jeśli myślisz, że to koniec, nic bardziej mylnego! Zdobędziemy Mt Skala najwyższy szczyt w regionie o wysokości 1848mnpm oraz przejdziemy przez najwyższy Pionowy klif w Europie. Nie samym jednak trekkingiem podróżnik żyje, dlatego w trakcie naszego wyjazdu zobaczymy kilka pięknych miast. Bergen, kulturalna stolica Norwegii, gdzie portowe uliczki biegną wzdłuż malowniczego wybrzeża, a kolorowe domy i klimat miasta na pewno zachwyci każdego. Pojedziemy do Alesund jednego z najpiękniejszych miast Norwegii położonego na wyspach oraz Stavanger które kiedyś słynęło z produkcji konserw rybnych, a obecnie nazywane jest norweską stolicą ropy naftowej. Dla spragnionych adrenaliny zaproponujemy przygodę na wodzie. Wyprawa Ribami w Aurlandsford wpisane na listę UNESCO. Przejedziemy najpiękniejszą trasą kolejową na świecie, Flamsbana wśród fiordów, łąk, dolin, wodospadów gdzie wszystkie cuda natury są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Chyba nie musimy was dłużej namawiać?

CENA WYJAZDU: 3490,00

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego instruktora
 • 5 noclegów na polach namiotowych w namiotach 2 osobowych, pozostałe noclegi w trakcie wyjazdu na dziko
 • Bagaż dodatkowy 64 kg na jedzenie i sprzęt
 • Przejazdy komfortowym busem na całej trasie
 • Koszty paliwa
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)
 • Opłaty drogowe i płatne tunele
 • Wynajem namiotów
 • Palniki biwakowe

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia i napojów (większość rzeczy zabieramy z Polski i gotujemy posiłki na miejscu)
 • Opłat promowych (około 150/200 zł na osobę ponieważ istnieje możliwość zmiany trasy przejazdu)
 • Opcjonalnych atrakcji w programie: (Flambana pociąg tam i z powrotem 840 nok, Riby 790 nok, kajaki Gerianger 950 nok za sztukę na 2,5h, łódka na Skagefla 350 nok)
 • Opłat parkingowych
 • Wydatków własnych
 • Ubezpieczenie turystyczne kosztów leczenia i ratownictwa z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka
 • Biletu lotniczego
0 Reviews
 • Minimalna ilość osób
  6

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Rano spotykamy się na lotnisku, skąd lecimy do Stavanger. Z tego miejsca wyruszymy w stronę Oddy, wspaniałą drogą widokową Ryfykle. Trasa pełna kontrastów, gdzie po drodze zobaczymy jałowe góry, strome zbocza I głębokie fiordy. Na pewno niejednokrotnie będziemy się zastanawiać, co kogo skłoniło do wytyczenia drogi w tak surowym miejscu. Na naszej trasie zatrzymamy się przy wodospadzie Svandalfossen. Prowadzą na niego stalowe schody na których faktycznie poczujemy potęgę pędzącej wody. Dostaniemy się na punkt widokowy skąd będziemy mogli podziwiać kaskadę w pełnej okazałości oraz widok na Saudafjord. Ruszamy dalej, tym razem zobaczyć kolejny wodospad Latefossen. Spektakularna kaskada strumieni o wysokości 165 metrów to jeden z najbardziej znanych wodospadów w Norwegii. Podwójny wodospad w którym łączą się wody z dwóch osobnych strumieni wpływających z jeziora Lotevantnet. Tą bajeczną trasą dojedziemy do Oddy gdzie zatrzymamy się na noc

 
2
Dzień 2

Jesteście gotowi na kolejny dzień wrażeń? Po śniadaniu wyruszamy w drogę Hardangervidda, to największy płaskowyż w Europie leżący powyżej roślinnej strefy, co daje efekt księżycowej scenerii. To tutaj powstał największy Park Narodowy w Norwegii, gdzie występuje jedna z największych populacji dzikich reniferów w Europie. Na trasie zatrzymamy się, żeby zobaczyć wodospad Vøringfossen który jest 83 najwyższym wodospadem w Norwegii, biorąc za podstawę całkowity spadek wody. Leży na szczycie Måbødalen. Jego wysokość to 182 metry. Do wodospadu prowadzi kręta droga na zboczach górskich z pięknymi mostami z kamienia tuż nad rzeką. Kiedy nacieszymy się widokami ruszamy do Flam gdzie zaplanowaliśmy dla was dwie atrakcje, tutaj sami zdecydujecie, którą dla siebie wybrać. Dla jednych doskonałym wyborem będzie Flåmsbana – najpiękniejsza trasa kolejowa na świecie! 20 kilometrów bajecznej trasy między Flam a Myrdal wśród Fiordów Norwegii. Godzinna podróż z norweskim krajobrazem za oknem. Łaki, lasy, doliny, stoki górskie i wodospady czyli wszystkie cuda natury na wyciągnięcie ręki. Momentami trasa biegnie wąską półką skalną pod którą mamy tylko wysoką przepaść. Po drodze zobaczymy Wodospad Kjosfossen o wysokości 225 metrów, tutaj zatrzymamy się na chwilę. Dla osób poszukujących większej adrenaliny proponujemy przygodę na wodzie!  Aurlandsford wpisany na listę Unesco zwiedzimy z poziomu wody.  Ponad 2h wyprawa łodziami RIB z przewodnikiem, który opowie wiele ciekawostek na temat tych miejsc. Podpłyniemy do małych wiosek i wodospadów. Przepiękne widoki gwarantowane, a po drodze może uda nam się zobaczyć foki i morświny.  Część naszej dalszej trasy pokonamy przepiękną drogą śnieżną, której przewyższenie osiąga 1300 metrów n.p.m. Przez praktycznie cały rok jest tutaj śnieg, a część wyższych tras przejeżdżamy przez śnieżny tunel stworzony przez wysokie zaspy. Wokół przepiękne krajobrazy, które zmieniają się w każdym momencie. Po drodze zatrzymamy się na platformie widokowej Stegastein, która zawieszona jest na wysokości 650 metrów zbudowana ze szkła i drewna. Po całym dniu zostajemy na nocleg w Laerdal.

3
Dzień 3

Norweski szlak krajobrazowy Sognefjellet to najwyższa przełęcz w północnej Europie wijąca się przez góry Jotunheimen, to właśnie tędy biegnie trasa kolejnego dnia naszej podróży. Joutenheimen to najwyższe góry w Północnej Europie oraz całej Skandynawii. Jej pasmo obejmuje 200 szczytów, jezior oraz lodowców. Droga wiedzie między fiordem a doliną, przez wysoką przełęcz między niebieskim lodem, poszarpanymi szczytami i szmaragdowozielonymi jeziorami górskimi. Na pewno wiele razy zatrzymamy się na zdjęcia, bo każdy kilometr zachwyca widokami. Najwyższy punkt znajduje się 1434 metrów nad poziomem morza. Po drodze zatrzymamy się I zwiedzimy Borgund stavkyrkje, czyli kościół słupowy lub inaczej klepkowy, zbudowano w 1150 roku. Jest to najlepiej zachowany i chyba najładniejszy kościół typu stavkyrkje w Norwegii. Do jego budowy nie użyto żadnego metalu. Składa się tylko i wyłącznie z drewna. Należy do najstarszych drewnianych zabytków Europy.

4
Dzień 4

Dzisiejszy dzień będzie bardzo aktywny! Czeka na nas Romsdalseggen gdzie udamy się na całodzienny trekking. Trasę będziemy przemieżać w otoczeniu fiordów, gór I wodospadów. Czekają nas widoki zapierające dech w piersiach I kroczenie po grani zawieszonej w chmurach. Szlak nie bez przyczyny uznawany jest za najpiękniejszy w tym regionie. Ze szlaku będziemy mogli zobaczyć Ścianę Trolli czyli najwyższy pionowy klif w Europie. Trasa jaką tego dnia będziemy mieć do pokonania to około 10 kilometrów długości, a w niektórych momentach dość wymagający z uwagi na strome fragmenty. Jednak jesteśmy pewni, że dla tych widoków na pewno warto! Po całym dniu marszu ruszamy w drogę do Andalness, gdzie zatrzymujemy się na nocleg.

5
Dzień 5

Rano po śniadaniu wyruszamy na Drogę Atlantycką, to niezwykłe dzieło budownictwa drogowego, tworzące system mostów i grobli nad zatoką Hustadvika. Pomimo tego, że jest niedługa jest totalnie zachwycająca. Zobaczymy bajeczny norweski krajobraz przybrzeżny w najlepszym wydaniu. Małe wysepki połączone groblami, malownicze wioski I przede wszystkim majestat morza norweskiego. Cała ta niedługa trasa przypomina uczucie jazdy na górskiej kolejce. W 2011 roku Fifth Gear nazwał to „najlepszym na świecie miejscem do testowania samochodów”, zmieniając drogę atlantycką w hotspot do filmowania reklam samochodów. Zatrzymamy się na pewno w punktach widokowych, żeby uwiecznić te niebywałe widoki. Dojeżdżamy do Alesund jednego z najpiękniejszych miast Norwegii położone na wyspach. Tutaj będziemy mieli czas na zwiedzenie tej perły secesji. W 1904 roku podczas pożaru spłonęło tutaj 850 domów, a co za tym idzie miasto zaczęto budować praktycznie od nowa. Spacer po mieście jest urzekającym przeżyciem ze względu na bajecznie piękną architekturę I wyjątkowe położenie. Wyruszamy w dalszą drogę I to wyjątkową! Droga Trolli to jeden z ważniejszych punktów norweskich podróży. Droga niewątpliwie przypomina drabinę jest wąska, stroma i prowadzi wysoko. Zatrzymamy się w punkcie widokowym z kilkoma platformami, żeby nacieszyć oko tym co ma do zaoferowania. Następna droga jaką będzie nam dane przejechać tego dnia będzie Eagle Road. Nazwa odzwierciedla jej dzikość I spektakularność. Zobaczymy wspaniałą panoramę na Geiranger, Geirangerfjord, wodospad Seven Sisters, a w dole statki wycieczkowe pływające po fiordzie. Tego dnia na nocleg zatrzymamy się w okolicach Gerainger Fjord.

6
Dzień 6

Gerirangerjord, bo właśnie od niego zaczniemy dzień, jest uważany za najpiękniejszy fiord na świeci I znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ma 260 metrów głębokości, a otaczające go góry 1700 metrów wysokości. Ta dysproporcja daje niesamowite wrażenie. Fiord zachwyca również spektakularnymi wodospadami oraz niesamowitą przyrodą. Ten widok bez wątpienia was zachwyci. Tego dnia udamy się na wędrówkę po opuszczonej farmie Skagefla. Naszą wyprawę rozpoczniemy w Geiranger, gdzie łodzią zostaniemy przetransportowani do Skagehola czyli punktu początkowego naszej wędrówki. Stąd udamy się historyczną ścieżką do gospodarstwa położonego 250 metrów npm. Ścieżka na pewno nie jest łatwa ponieważ jest dość wąska i stroma. Jednak po jej pokonaniu czeka na nas nagroda. Majestatyczny widok na wodospad Seven sisters oraz górską farmę Knivsfla. Dalej nasza ścieżka znowu prowadzi stromo pod górę 544 mnpm. Tutaj znowu piękne punkty widokowe na wodospady i fiordy. Kolejna część trasy prowadzi polną drogą wzdłuż samego fiordu. Cały trekking zajmie nam około 6 godzin. Jeśli uznasz, że trekking nie jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem, możesz zdecydować się na oglądanie fiordów z bliska płynąc wzdłuż niego kajakiem. Dla fanów sportów wodnych proponujemy właśnie tę opcję, gdyż widok z wody na wodospad seven sisters jest wręcz doskonały. Po całym dniu aktywności ruszamy w kolejną widokową trasą do Loen, gdzie zostajemy na noc.

7
Dzień 7

Dzisiaj czeka nas bardzo aktywny dzień! Ruszymy zdobyć szczyt Skala, najwyższą górę w regionie 1848mnpm. Będziemy mieli do pokonania około 8 kilometrów. Wejście zaczniemy nieopodal Loen gdzie trasa wiedzie przez las mijając wspaniałe wodospady. Po kilku kilometrach wędrówki dojdziemy do pięknego jeziora otoczonego górami, a to będzie oznaczało, że do szczytu zostało nam 3 km. Tutaj jednak zacznie się bardziej wymagający odcinek i krajobraz zacznie przypominać bardziej ten księżycowy niż ziemski. Kiedy jednak spojrzymy za siebie zobaczymy scenerię pełną lodowców, jezior I szczytów górskich. Na samym szczycie znajduje się wieża rodem z Władcy Pierścieni, zbudowana przez norweskiego lekarza i jego przyjaciół do oczyszczenia ciała I duszy. Zejście ze szczytu powinno zając nam około 4 godzin. Po wymagającym trekkingu pojedziemy zobaczyć lodowiec Briksdalsbreen, jeśli wystarczy nam czasu i siły podejdziemy pod sam jęzor lodowca. Trasa nie jest wymagająca i długa, zajmie nam około 45 minut. Warto go jednak zobaczyć, bo wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas zniknie bez śladu biorąc pod uwagę prędkość jego topnienia. Po tym jakże aktywnym I wyczerpującym dniu udamy się na odpoczynek, żeby zebrać siły na kolejny nowy pełen spektakularnych widoków dzień.

8
Dzień 8

Gotowi na kolejną przygodę? Dzisiaj zdobędziemy Hornelen, najwyższy klif morski w północnej Europie, który od wieków jest ważnym punktem orientacyjnym dla statków na morzu. Spektakularny klif ma wysokość 860 metrów I wznosi się stromo nad fiordem. Legenda głosi, że czarownice odpoczywały w tym miejscu w drodze na Bloksberg. Nie musimy mówić, że widoki jakie będą nam towarzyszyć będą bajeczne, bo o tym przekonacie się sami.

 

9
Dzień 9

Rano wyruszymy w stronę Bergen, gdzie zatrzymamy się na dłużej, ale najpierw jednak przejedziemy kolejną widokową trasą Gaulafjellet, która jest wyjątkowa. Droga omija fiord I wiję się w kierunku najwyższego punktu Gaulafjellet gdzie będziemy podziwiać panoramę gór. Na pewno zatrzymamy się przy wodospadzie Likholefossen dość nietypowym, bo szerokim I płaskim. Droga doprowadzi nas do Bergen, gdzie będziemy mieć czas wolny. Bergen to kulturalna stolica Norwegii miejsce kolorowe, piękne i często deszczowe. Bajeczne portowe uliczki wzdłuż nabrzeża. Miasto leży między najdłuższymi fiordami Norwegii. Tutaj w czasie wolnym znajdziemy wiele miejsc do zwiedzenia. Można po prostu spacerować po mieście, lub wybrać dla siebie najatrakcyjniejsze punkty i przygotować sobie plan pod kątem własnych zainteresowań.

Na pewno warto zobaczyć: 

 • Bryggen z kupieckimi domami i ciasną plątaniną uliczek
 • Wjechać kolejną na wzgórze Floyen zobaczyć pełną panoramę miasta
 • Spróbować owoców morza na targu rybnym
 • Zwiedzić twierdzę Berghaus, Rezydencję Manor czy liczne muzea.
 • Miasto samo w sobie zachwyca, dlatego warto się po prostu zgubić w jego uliczkach.
10
Dzień 10

Dzisiejszy dzień spędzimy w Stavanger które kiedyś słynęło z produkcji konserw rybnych, a obecnie nazywane jest norweską stolicą ropy naftowej. Znane jest również z licznych murali oraz NuArt Festival – festiwalu street art'u. Na szczególną uwagę zasługuje Gamle Stavanger czyli Stare Miasto z najlepiej zachowaną w Europie drewnianą zabudową, z około 173 drewnianymi domkami w kolorze białym. Warto zacząć zwiedzanie od najstarszej dzielnicy miasta, która znajduje się tuż obok portu I przy okazji odwiedzić muzeum naftowe, katedrę, czy muzeum konserw. Mamy na to cały dzień, więc wybierzemy dla siebie najciekawszy plan zwiedzania miasta.

 

11
Dzień 11

Po śniadaniu przejeżdżamy na lotnisko w Stravanger, na którym oczekujemy na lot powrotny do Polski.

Tour Location

0.0

Overall 0

Meals 0

Accommodation 0

Transport 0

Destination 0

Value for Money 0