Top
Image Alt

Wielka Fatra i Via Ferraty

Trekking i żelazne drogi Słowacji

Wielka Fatra i Via Ferraty

1290PLN za osobę
21-23.05.2021 oraz 23-26.09.2021

Miłośnicy wspinaczki pokochają Via Ferraty na Słowacji. Słynąca z tętniącej życiem przyrody i bogatej historii Słowacja jest idealnym miejscem na magiczną przygodę. Wiele szlaków przebiega przez historyczne ścieżki i jest dobrym sposobem na poznanie przyrody i kultury danego miejsca. Zabierzemy was na trzy trzy via ferraty o różnym stopniu trudności. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jednak będzie doświadczenie w zdobywaniu żelaznych dróg żelaznych. Wyruszymy również na trekking Wielką Fatrą jednym z najpiękniejszych pasm górskich. Na tym wyjeździe na pewno nie zabraknie adrenaliny.

 

CENA WYJAZDU: 1290 ZŁ


CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego instruktora
 • Dwa noclegi w małych pensjonatach, pokoje 2 osobowe z łazienką lub kameralne apartamenty
 • Przejazdy komfortowym busem na całej trasie
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Koszt wypożyczenia kompletnego sprzętu na via ferraty. Można oczywiście zabrać swój

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • Wyżywienia i napojów (stołujemy się w lokalnych restauracjach, barach i karczmach) Ceny posiłków zbliżone do cen polskich.
 • Biletów wstępów, które zakupimy na miejscu (około 20 EU)
 • Wydatków własnych
 • Ubezpieczenie turystyczne kosztów leczenia i ratownictwa z rozszerzeniem o sporty wysokiego ryzyka
0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Zabrze Polska
 • Czas rozpoczęcia
  7:00
 • Czas powrotu
  20:00
 • W pakiecie
  Nocleg
  Transport
  Ubezpieczenie
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Przewodnik
  Śniadanie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Wyruszamy o 7:00 z Zabrza i jedziemy przez Katowice na Słowację. Tego dnia czeka nas Via ferrata Martinskie hole o trudności B/C. Jest pierwszą ferratą na Słowacji wytyczoną w Małej Fatrze. Nie jest przejściem wyjątkowo długim, bo długość trasy wynosi około 5 km. Pod kątem widokowym i technicznym robi jednak przyjemne wrażenie. Szlak jest jednokierunkowy, co w przypadku ferraty jest bardzo wygodnym rozwiązaniem i zapewnia dobrą i bezpieczną komunikację na trasie. Przewyższenie na samej ferracie to około 300 metrów. Martinskie Hole to na pewno idealnie miejsce do rozpoczęcia swojej przygody w pokonywaniu żelaznej drogi. Cała trasa zajmie nam około 5h.

Jeśli wystarczy nam chęci i energii tego dnia wyruszymy na Ferrata Dve veže zdecydowanie różni się od Martinskie hole, gdyż ma charakter bardziej wspinaczkowy. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Wielka Fatra. W jej skład wchodzi 9 dróg wspinaczkowych o różnych stopniach trudności od A do D. To dwie dominujące wieże skalne i jedna mniejsza połączone ze sobą mostami linowymi. Przejścia, które oferują nam tutejsze drogi, są na pewno wymagające i tutaj frajdę będą mieli bardziej doświadczeni fani żelaznych dróg. Trasy zarówno pod kątem technicznym jak i kondycyjnym są zdecydowanie bardziej wymagające. Jeśli uda wam się dotrzeć do najwyższego punktu, cały wasz trud zrekompensuje wspaniały widok na wzgórza Wielkiej Fatry i Tatr. Następnie wyruszymy na miejsce noclegu, zbierać siły na trekking następnego dnia.

2
Dzień 2

Rano po śniadaniu wyruszamy na Trekking – Wielka Fatra. Podobno jedno z piękniejszych pasm górskich na którym powstał Park Narodowy Wielka Fatra – na każdym kroku dzika, piękna i magiczna przyroda. Zróżnicowany teren przywodzi na myśl Bieszczady, czasem Dolomity ze swoimi skalistymi grzbietami. Pokonamy najpopularniejszą pętlę Vyšná Revúca – Krížna – Ostredok - Ploská - Vyšná Revúca. Łączna długość trasy to 22 km. Przewidywany czas przejścia około 9 godzin. Trasa jest niewątpliwie mało zatłoczona, dlatego to idealne miejsce dla osób szukających ciszy i spokoju. Najwyższym szczytem tej wędrówki będzie Ostredok jego wysokość sięga 1592m. Wielka Fatra w dużej mierze wiedzie granią wśród zachwycających widoków. Po całym dniu udajemy się na nocleg.

 

3
Dzień 3

Rano po śniadaniu udajemy się na Ferratę Skalka w której skład wchodzi 5 dróg o różnych trudnościach od A-B do E. Najbardziej spektakularną częścią tej drogi jest niewątpliwie most zwany tybetańskim, zawieszony jest między dwoma stromymi urwiskami na wysokości około 70 metrów. Na pewno jest to atrakcja, dla osób lubiących adrenalinę. Na moście obowiązuje ruch w jednym kierunku z uwagi na to, że jest bardzo wąski. Na moście trzeba poruszać się z pełnym zabezpieczeniem gdyż zbudowany jest z niewielkich i szeroko rozstawionych szczebli. Na trasie napotkamy 30 metrowy odcinek do pokonania w pionie stworzony z metalowej siatki. Ta żelazna droga jest drogą trudną i trzeba posiadać doświadczenie wspinaczkowe, żeby ją pokonać.Tego dnia w drodze powrotnej do Polski zobaczymy zamek Orawski. Największy i zarazem jeden z piękniejszym zamków na Słowacji. Potężna budowla majestatycznie górująca nad wsią Orawski Podzamok. To tutaj znajduje się jedno z pierwszych muzeów na Słowacji, którego eksponaty podzielone są na trzy części-historyczną, etnograficzną i przyrodniczą. W 1922 powstał tutaj pierwszy film o wampirach. Całość zamku została odrestaurowana na przełomie lat 50tych i 60tych i udostępniona dla zwiedzających. Wczesnym wieczorem wracamy do Zabrza.

Tour Location