Top
Image Alt

Alpejskie Ski Safari

Przygoda Kamperem

Alpejskie Ski Safari

3690PLN za osobę
06-13 02.2021

Zapraszamy Was na wyjątkową zimową wycieczkę narciarską / snowboardową Ski Safari-Chamonix. W planie jest odwiedzenie pięciu ośrodków narciarskich: Zillertal, Laxx, Zermatt, Chamonix, Cortina d’ampezzo. To prawie taki maraton narciarski, setki kilometry tras, różne poziomy trudności, malownicze miasteczka a podróż kamperem doda niezapomnianych wrażeń.

Docelowym miejscem jest Chamonix, jedna z najpopularniejszych miejscowości w Alpach francuskich. Ten wyjątkowy ośrodek narciarski, przede wszystkim, słynie z najwyższej na świecie kolejki linowej, którą można wyjechać na Aiguille du Midi – położone na wysokości 3777 mnpm. My chcielibyśmy Wam zaproponować zjazd na nartach czy snowboardzie z Aiguille du Midi doliną Vallee Blanche. Długość trasy 20 km, różnica poziomów to ponad 2700 metrów, z pięknym przejazdem lodową granią i wizytą w najpiękniejszym lodowcowym zakątku w Alpach, u stóp samego Mont Blanc. 

CENA WYJAZDU: 3690 zł

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • wynajem i przejazd komfortowym kamperem na całej trasie wyjazdu (wyposażony w kuchenkę gazową, prysznic, ogrzewanie gazowe, ciepła woda, umywalka, prysznic, WC, lodówka z zamrażalnikiem)
 • transport bagaży, sprzętu narciarskiego
 • 6 noclegów na polach kempingowych
 • 1 nocleg w schronisku w Zermatt (Schronisko Rifugio Teodulo lub Hörnlihütte, pokoje 2-4 osobowe)
 • przejazd  pociągiem z Tasch do Zermatt w dwie strony
 • opiekę doświadczonego lidera przez cały czas trwania wyjazdu
 • codzienny transport pod wyciąg kamperem
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłaty klimatyczne
 • opłaty parkingowe
 • opłaty za miejsce kempingowe
 • winiety, opłaty drogowe
 • pakiet wyjazdowy klubowicza (koszulka techniczna, chusta wielofunkcyjna)
 • końcowe sprzątanie kampera

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA:

 • zakupu karnetów narciarskich
 • wyżywienia i napoi ( stołujemy się w restauracjach, lub/i gotujemy sobie sami w kamperze) 
 • biletu na wjazd kolejką na Aiguille du Midi w Chamonix (opcja) (50 Euro/osobę)
 • Ubezpieczenia KL+ NNW
 • opłaty za profesjonalnego przewodnika, który bezpiecznie przeprowadzi nas doliną Vallee Blanche (opcja) (115 Euro/osobę)

 

 

 

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Zabrze Polska
 • Czas rozpoczęcia
  23:00
 • Czas powrotu
  24:00
 • Minimalna ilość osób
  5
 • W pakiecie
  Nocleg
  Transport
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Przewodnik
  Śniadanie
  Ubezpieczenie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1

Wyjazd z Polski planujemy o godzinie 22:00, miejsce zbiórki uczestników: Zabrze ul. Sienkiewicza 46. Po spakowaniu kampera, kierujemy się w stronę Austrii. Pierwszy przystanek na naszej mapie to ośrodek narciarski Zillertal. Czas przejazdu to około 8 do 9 godzin. (850km).

2
Dzień 2

Na miejsce przyjeżdżamy około godziny 7:00-8:00. Kompleks Zillertal to 535 kilometrów świetnie przygotowanych tras narciarskich z licznymi atrakcjami, pięknie położonymi chatami i restauracjami serwującymi regionalne potrawy oraz nowoczesną infrastrukturą turystyczną w dolinach. Przygotowujemy śniadanie, przebieramy się i ruszamy pod wyciąg. Kierujemy się w stronę kas, gdzie każdy kupuje sobie jednodniowy skipass Zillertal Arena. Wyciągi są czynne od 9:00 do 16:00, tak więc po zakończonej jeździe około 16:30-16:45 spotykamy się w kamperze, jemy obiad i przygotowujemy się do wyjazdu. W tym dniu mamy do przejechania jeszcze około 300 km, kierunek Szwajcaria - Laax.

 

 

 

   
3
Dzień 3

W Laax każdy narciarz i snowboardzista, od tych stawiających pierwsze kroki po prawdziwych riderów znajdzie coś odpowiedniego. 19 % tras to trasy łatwe, 29% to trasy dla średnio zaawansowanych, 31% to trasy dla zaawansowanych, a aż 21% to trasy dla prawdziwych ekspertów. Najdłuższa trasa ma 11,5km. Warto odwiedzić też pierwszą krytą halą freestyle w Europie, czyli Freestyle Academy, która znajduje się bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki w Laax. Tutaj początkujący i profesjonaliści przez cały rok niezależnie od pogody mogą trenować ewolucje na nartach, snowboardzie, rowerze czy deskorolce.

My z  samego rana tuż po śniadaniu udamy się na trasy. Do wykorzystania tego dnia jest około 180 km tras zjazdowych, a także snowpark, boardercross, halfpipe. Po zakończonej jeździe, spotykamy się w kamperze, gdzie przygotujemy sobie obiad. Następnie kierujemy swój wehikuł do Zermatt, mamy  3,5 godziny jazdy i około 180 km do przejechania.Jeszcze tego samego dnia, dojechawszy (5 km od Zermatt), zostawiamy naszego kampera na parkingu, zabieramy bagaże, sprzęt i pociągiem przejeżdżamy do centrum miasta. Tam czekają już na nas dwuosobowe pokoje w hotelu. Od 1961 roku Zermatt jest zamknięty dla ruchu pojazdów spalinowych, otaczają go najwyższe szczyty Alp Szwajcarskich, w tym słynny Matterhorn. Warto udać się wieczorem na spacer po Bahnhofstrasse, czy zjeść kolację w  jednej z lokalnych restauracji. 
4
Dzień 4

Dzień rozpoczynamy pożywnym śniadaniem. Zostawiamy naszego kampera na kempingu, zabieramy sprzęt i plecaki - jesteśmy przygotowani na nocleg w schronisku Rifugio Teodulo. Następnie udajemy się do Tasch, gdzie pociągiem do Zermatt przejeżdżamy do centrum miasta. Dalej udajemy się wyciąg na lodowiec MATTERHORN GLACIER PARADISE. Tutaj narciarze i snowboardziści mają do dyspozycji 360 kilometrów idealnie przygotowanych tras. W skład tutejszego skipassu wchodzą wzajemnie połączone wyciągami tereny narciarskie Cornergrat, Rothorn, lodowcowy Matternhorn Glazier Paradise oraz włoska Cervinia. Tego dnia czeka nas nie lada gratka, bo nocowanie w schronisku Rifugio Teodulo na wysokości około 3260 n.p.m. 

 

 

  

5
Dzień 5

Drugi dzień w Zermatt. Po śniadaniu czyli dość wcześnie, zjeżdżamy na nartach/ snowboardzie ze schroniska do centrum. Tam proponujemy zjeść wczesny lunch, czy pozwiedzać miasto. Następnie wsiadamy do pociągu, przejeźdźmy do do Täsch , stamtąd do Randy na pole kempingowe, gdzie czeka na nas gotowy już do jazdy kamper. Przebieramy się i kierujemy się do Chamonix. Czeka nas 2,5 godziny jazdy, 140 km. Śpimy w kamperze w Chamonix.

 
6
Dzień 6

Chamonix oferuje wiele tras narciarskich na wszystkich poziomach, z których każdy ma swoje zalety. Niezwykle długie stoki, jazda na nartach przez drzewa, freeride i off-piste, stoki dla początkujących: nieskończona ilość możliwości dla snowriderów i miłośników gór.

Dolina Chamonix uważana jest przez wielu za najlepszy ośrodek narciarski na świecie.Ośrodek może pochwalić się także najdłuższą kolejką linową na świecie, podążającą z miasteczka na sam szczyt Aiguille du Midi. Jeśli ktoś potrzebuje chwili wytchnienia to jest na to teraz bardzo dobry czas. Warto zwiedzić to malownicze miasteczko, przepięknie położone na wysokości 1035 m pośród francuskich Alp. Otoczone dookoła wysokimi górami, nad którymi króluje najwyższy ze szczytów Europy, czyli Mont Blanc (4 810 m n.p.m.).Dla wytrwałych proponujemy udać się w stronę najpopularniejszej i najbliżej położonej trasy narciarskiej jest Le Brévent (2 525 m) wraz z La Flégère (1894 m), o łącznej długości tras około 60 kilometrów. 
7
Dzień 7

Chamonix ciąg dalszy. Ten dzień będzie należeć do tych bardziej niezapomnianych :). Jeśli tylko pogoda dopisze, mamy w programie jazdę poza trasą, doliną Vallee Blanche.

Dostępna ze szczytu Aiguille du Midi, ta główna trasa o długości 20 km. Taki zjazd tylko z profesjonalnym przewodnikiem górskim, aby w razie czego skorzystać z jego wiedzy i porad i przede wszystkim, żebyśmy czuli się bezpiecznie.Oczywiście jest to jedna z opcji w tym dniu. Dla nie zainteresowanych zjazdem doliną Vallee Blanche, proponujemy korzystanie z niezwykle dobrze utrzymanych sieci stoków narciarskich na wszystkich poziomach. To raj dla zwolenników off-piste. Około 15:00 po obiedzie ruszamy dalej, a mówiąc ściślej - wracamy. Ale czeka nas jeszcze ostatni przystanek a mianowicie Cortina d'ampezzo. Do Cortiny mamy z Chamonix około 630km, czyli 7 godzin jazdy. Nocleg przewidujemy w połowie drogi.
8
Dzień 8

Z samego rana po śniadaniu jedziemy dalej. Pozostaje nam jeszcze około 300 km do Cortiny. Połowa dnia w drodze, ale zdążymy na popołudniowe jeżdżenie po stokach Cortiny. Cortina to przede wszystkim trzy bardzo znane ośrodki narciarskie: Tofane, Faloria i Cristallo. Cortina oferuje ponad 100 tras o łącznej długości 120 km oraz ponad 50 różnych wyciągów, które pozwalają na sprawne poruszanie się pomiędzy ośrodkami.

    

9
Dzień 9

To już ostatni dzień naszego wyjazdu. Po śniadaniu, udajemy się na trasy, aby do końca wykorzystać pozostały czas. Powrót do Polski planujmy po obiedzie, czyli około godziny 17:00. Do Zabrze mamy około 10 godzin jazdy, czyli na miejsce dotrzemy w godzinach nocnych.

 

 

Tour Location

0.0

Overall 0

Meals 0

Accommodation 0

Transport 0

Destination 0

Value for Money 0