Top
Image Alt

Wyspy Owcze – Śladami Wikingów

Majestatyczne, naturalne piękno

Wyspy Owcze – Śladami Wikingów

3650PLN za osobę

Wyspy Owcze to raj dla miłośników pieszych wędrówek ze względu na ich majestatyczne naturalne piękno, które obejmuje strome klify, wielkie góry i dziewicze tereny. Położone na północnym Atlantyku, zaledwie kilka minut lotu od kontynentalnej Europy, poszarpane klify Wysp Owczych zapierają dech w piersiach. Wysokie góry, wąskie fiordy, strome klify, to miejsce prawdziwej przygody. Jeśli kochasz piesze wędrówki, przyrodę i zajęcia na świeżym powietrzu, Wyspy Owcze są wymarzonym miejscem. W czasie naszej wyprawy pokonamy pieszo kilkanaście kilometrów. Zaczniemy od trekkingu na  Kallur Lighthouse i Villingardalsfjall, po drodze odwiedzimy najsłynniejszą Syrenkę Północy – Syrenka z Mikladalur. Wyspa Mykines, Mulafossur Waterfall, jezioro Leitisvatn, Trøllkonufingur, to tylko niewielka część naszej podróży po tej surowej i pięknej krainie.

CENA WYJAZDU: 3180 ZŁ + 800 Koron Duńskich

CENA WYJAZDU ZAWIERA:

 • Opiekę doświadczonego lidera na trasie przejazdu oraz podczas trekkingu
 • Wynajem i transport komfortowym busem na całej trasie
 • Opłaty drogowe
 • Opłaty promowe
 • Opłaty parkingowe
 • Opłaty trekkingowe
 • Koszty paliwa
 • Pięć noclegów w pokojach 2-4 osobowych w pensjonacie
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • Pakiet Wyjazdowy Klubowicza (koszulka i chusta)

CENA WYJAZDU NIE ZAWIERA: 

 • Biletu lotniczego na trasie Warszawa – Sorvagur – Warszawa
 • Wyżywienia i napojów – zabieramy swoje produkty do przyrządzania posiłków (istnieje również możliwość stołowania się w restauracjach i barach znajdujących się na trasie podróży)
 • Wycieczki łódką Vestmana Boat tour (375zł za osobę)
 • Ubezpieczenie KL + NNW

 

0 Reviews
 • Wyjazd/miejsce powrotu
  Zabrze Polska
 • Czas rozpoczęcia
  8:00
 • Czas powrotu
  24:00
 • Minimalna ilość osób
  6
 • W pakiecie
  Nocleg
  Transport
 • Cena nie zawiera
  All Inclusive
  Przelot
  Przewodnik
  Śniadanie
  Ubezpieczenie
  Wyżywienie

Plan wyjazdu

1
Dzień 1
Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, skąd lecimy na Wyspy Owcze na lotnisko w Sorvagur Na miejscu po odbiorze samochodu udajemy się do miejsca naszego zakwaterowania.  
2
Dzień 2
Po śniadaniu wyruszamy na wyspę Kalsoy, gdzie udamy się na trekking Kallur Lighthouse. Latarnia morska Kallur (nazywana również latarnią morską Kalsoy) to najsłynniejsza karta na wyspie, znajduje się na skalistym wzniesieniu w cieniu niemożliwie wysokiego i stromego odłamka lądu wypływającego z morza. Sama wędrówka trwa tylko 30-45 minut w jedną stronę i nie jest szczególnie trudna. Po drodze odwiedzimy najsłynniejszą Syrenkę Północy - Syrenka z Mikladalur. Posąg upamiętnia mity o selkach, a w szczególności dwa dobrze znane mity o żonie fok na Wyspach Owczych. 2 punktem naszego dnia jest do wyboru trekking Villingardalsfjall. Wycieczka na szczyt Villingadalsfjall trwa około 2,5–3 km w jedną stronę. Trwa 3-4 godziny (w obie strony) i jest trudniejsza niż większość innych popularnych wędrówek na Wyspach Owczych. Od początku wędrówki do szczytu pionowe wejście wynosi około 750 m. Widok ze szczytu Villingardalsfjall jest spektakularny. Położona w najbardziej wysuniętej na północ części Wysp Owczych góra Villingardalsfjall to wspaniały nadmorski klif, z którego roztaczają się widoki na wszystkie okoliczne wyspy północne. Po trekkingach planujemy powrót do miejsca naszego zakwaterowania. Wspólnie przygotowujemy kolację.  
3
Dzień 3
Po śniadaniu udajemy się do Sørvágur, skąd popłyniemy statkiem około 45 minut na wyspę Mykines. Mykines to naprawdę niesamowite miejsce. Jest najbardziej na zachód wysuniętą wyspą archipelagu Wysp Owczych. Oferuje ona piękne szlaki górskie i jest ptasim rajem, gdyż wysokie klify skalne i zielone zbocza górskie zamieszkują liczne kolonie morskich ptaków – między innymi maskonurów. Po powrocie z Mykines odwiedzimy słynny wodospad Mulafossur Waterfall. Obok Sørvágsvatn, wodospad Mulafossur jest jedną z głównych atrakcji na Wyspach Owczych.  
4
Dzień 4
Kolejny dzień, to dzień objazdowy w trakcie którego odwiedzimy Saksun, Gjógv, Tjørnuvík, Eiði (jeśli czas pozwoli, to wejdziemy na Eiðiskollur - wycieczka i widok ze szczytu klifów są cudowne. Szczególnie widok na Risin - Kellingin, dwie legendarne skały, które wznoszą się 75 metrów nad morze.) Na naszej liście znajduje się również Fossa - najwyższy wodospad na Wyspach Owczych (140 metrów) oraz stolica Wysp Owczych - Thorshavn ( Nazwa miasta pochodzi od nordyckiego boga piorunów, Thora, dzierżącego młot, co nadaje mu znaczenie: port Thora. Tórshavn leży na południowo-wschodnim wybrzeżu Streymoy, największej z 18 wysp) W stolicy będzie czas na zwiedzenie miasta jak i zakup pamiątek. Powrót do apartmentów. Streymoy jest największą i najbardziej zaludnioną wyspą spośród Wysp Owczych. Średnio pada tu przez 280 dni w roku! Te małe, górzyste wyspy są jednymi z najbardziej deszczowych miejsc na świecie. Warto je odwiedzić choćby ze względu na charakterystyczne domki pokryte trawiastymi dachami wtopionymi w malowniczą dolinę. Saksun to świetny punkt wypadowy do tras trekkingowych na okoliczne wzgórza. Gjógv to najbardziej wysunięta na północ wioska na wyspie Eysturoy, nazwana na cześć 200-metrowego, wypełnionego morzem wąwozu, który biegnie od wioski do oceanu. Ze wszystkich atrakcji na Wyspach Owczych Fossa jest jednym z najłatwiejszych i najbardziej dostępnych. Trekking zajmuje około 20 minut w jedną stronę.  
5
Dzień 5
Po śniadaniu pojedziemy się do miejscowości Vestmana, skąd udamy się na wycieczkę łodzią, aby zobaczyć słynne klify Vestmana. Klify morskie Vestmanna są cudem natury i obowiązkowym punktem na Wyspach Owczych. Strome zbocza górskie, wysokie stosy morskie i bogate życie ptaków to wszystko, co odkryjemy podczas tej półtoragodzinnej wycieczki łodzią. Po powrocie z rejsu, pojedziemy do Trøllkonufingur. Trøllkonufingur oznacza palec kobiety Trolla, jest monolitem o wysokości 313 m w południowo-wschodniej części Sandavágur. Legenda głosi, że Trøllkonufingur to palec wiedźmy, która przybyła, by rzucić Wyspy Owcze na Islandię. Kiedy dotarła do morza na południe od Vágar, wzeszło słońce, zmieniła się w kamień i wpadła do oceanu. Była tak duża, że kiedy dotarła do dna morza, tył głowy i palec znajdowały się nad powierzchnią. Tył jej głowy to wyspa Koltur, a palec to Trøllkonufingur.  Następnie czeka nas trekking  Bøsdalafossur. Docieramy do jeziora Leitisvatn, to największe jezioro na Wyspach Owczych. Jezioro zostało również nazwane „jeziorem nad oceanem”, ponieważ widok z Trælanípan pod określonym kątem działa jak złudzenie optyczne, sprawiając wrażenie, jakby jezioro unosiło się bezpośrednio nad oceanem. Na końcu jeziora znajduje się imponujący wodospad Bøsdalafossur. Wodospad wypływa z jeziora Leitisvatn do Oceanu Atlantyckiego z wysokości 30 metrów nad poziomem morza.  Gdy dotrzemy na sam skraj Bøsdalafossur, zobaczymy ruiny budynków, które Brytyjczycy zostawili w Vágar po II wojnie światowej. Długość trekkingu to 4-5 km.   
6
Dzień 6
Po śniadaniu przejeżdżamy na lotnisko w Sorvagur , na którym oczekujemy na lot powrotny do Polski.  

Tour Location

Wyspy Owcze