Top

Dokumenty / FAQ

Dokumenty / FAQ

MTE ADVENTURE CLUB jest licencjonowanym organizatorem turystyki, którego  właścicielem jest Firma More Than Explore S.C. Posiadamy wszystkie potrzebne pozwolenia i wpisy oraz gwarancje ubezpieczeniowe, żeby w pełni bezpiecznie organizować wyjazdy i imprezy turystyczne.

Zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego. Numer zaświadczenia 966

Certyfikat udzielenia Gwarancji Turystycznej przez AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY jest II filarem zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

10 PLN/OSOBA – Dotyczy wyjazdów do krajów Europy.

13 PLN/OSOBA – Dotyczy wyjazdów do krajów poza Europą.

POZOSTAŁE DOKUMENTY DO POBRANIA

POLITYKA PRYWATNOŚCI

FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

JAK ZAREZEROWAĆ WYJAZD?

1. Wybierz wyjazd, który cię interesuje, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, podając wszystkie swoje dane:

Imię i Nazwisko

Nazwę wyjazdu

Datę wyjazdu

Numer telefon kontaktowego i adres e-mail

2. Po otrzymaniu zgłoszenia sprawdzimy dla ciebie dostępność i prześlemy na adres mailowy wszystkie niezbędne dokumenty.

3. Po zapisaniu się na wyjazd, wypełnieniu i podpisaniu wszystkich dokumentów odeślij je do nas na maila.

Wpłać pierwszą ratę zgodnie z harmonogramem wpłat w terminie zawartym w umowie.

4. W momencie, gdy wyprawa jest potwierdzona (zebrała się minimalna liczba uczestników, otrzymasz od nas informację mailem i możesz zaczynać przygotowania do wyjazdu.

5. W przypadku niepotwierdzenia realizacji wyjazdu zwracamy 100% zaliczki.

6. W następnej kolejności ustalamy zakup biletu lotniczego.

7. Przed wyjazdem otrzymasz od nas wszystkie niezbędne informacje dotyczące wyjazdu między innymi (miejsce zbiórki, co zabrać ze sobą na wyjazd itp.) W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań skontaktuj się z nami.

KIEDY MAM PEWNOŚĆ, ŻE REZERWACJA MOJEGO WYJAZDU JEST POTWIERDZONA?

Twoja rezerwacja na wyjazd jest potwierdzona w momencie, otrzymania przez nas podpisanej umowy oraz OWU i zaksięgowaniu pierwszej wpłaty.

JAK ZREZYGNOWAĆ Z WYJAZDU?

Każdy uczestnik ma prawo do rezygnacji z wyjazdu. Szczegółowe warunki rezygnacji opisane są w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa. W celu rezygnacji należy przesłać do nas pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy i przesłać do nas drogą mailową lub listownie.

JAK DOKONUJĘ PŁATNOŚCI ZA WYJAZD?

Całkowity koszt uczestnictwa można opłacić na dwa sposoby:

  • jednorazowo
  • w ratach zgodnie z harmonogramem wpłat zawartych w OWU:
    I rata – w terminie 3 dni od podpisania umowy – 30% wartości wyjazdu
    II rata – w terminie nie później niż 30 dni przed planowanym rozpoczęciem wyjazdu

CZY MOGĘ OTRZYMAĆ FAKTURĘ ZA WYJAZD?

Tak, fakturę można otrzymać 30 dni od daty zakończenia wyjazdu. W tym celu skontaktuj się z nami i prześlij do nas dane do wystawienia faktury.

DLACZEGO CENA WYJAZDU JEST PODANA W ZŁOTÓWKACH I INNYCH WALUTACH?

Na całkowity koszty wyjazdu składają wydatki ponoszone w złotówkach (ubezpieczenie, gwarancja, wynagrodzenie lidera, przelot lidera itp.) oraz wydatki w walucie obcej ponoszone na miejscu (transport, opłaty atrakcji, zakwaterowani, wyżywienie itp.)

JAK MOGĘ DOKONAĆ WPŁAT JEŚLI NIE POSIADAM KONTA WALUTOWEGO?

Biuro MTE Adventure Club posiada rachunki walutowe, na które możesz dokonać płatności korzystając ze swojego konta złotówkowego. Przelana kwota zostanie u nas zaksięgowana w danej walucie. Poinformujemy cię o ewentualnej różnicy kursowej wynikającej z przewalutowania, która pozostanie do wpłacenia. Proponujemy wszystkim uczestnikom założenia konta Revolut, który proponuje bardzo korzystną przemianę walut.

CO OBEJMUJE, A CZEGO NIE OBEJMUJE CENA WYJAZDU?

Dokładne informacje co zawiera, a czego nie zawiera cena wyjazdu znajdują się na materiałach ofertowych wysyłanych do uczestników oraz na stronie internetowej w opisie konkretnego wyjazdu.

JAK WYGLĄDA KWESTIA ZAKUPU BILETU LOTNICZEGO?

Cena biletu lotniczego podawana jest jako cena estymowana. Ostateczna cena biletu zależy od wyboru linii lotniczych, rejsu, a przede wszystkim od czasu rezerwacji i zakupu biletu. Zakupu biletu lotniczego możesz dokonać po potwierdzeniu grupy, najpóźniej 30 dni przed wyjazdem. Najlepszym rozwiązaniem jest, żeby grupa leciała tym samym samolotem, dzięki temu o tej samej godzinie będzie na miejscu zbiórki. Możesz dolecieć samodzielnie, ważne jednak żeby znaleźć się na miejscu o godzinie zbiórki.

Bilety lotnicze nie są wliczone w cenę wyjazdu.

JAKIE DODATKOWE UBEZPIECZENIE MOGĘ WYKUPIĆ I KOMU SĄ ONE ZALECANE?

Podróżując z nami jesteś ubezpieczony (koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialność cywilna, bagaż). Możesz dokupić pakiet i podwyższyć limity czyli koszty leczenia, zalecane szczególnie osobom w starszym wieku lub chorującym na choroby przewlekłe. Możesz też ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z wyjazdu

CZYM JEST UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI?

Na skutek zdarzeń losowych w związku z którymi nie możesz wziąć udziału w wyjeździe ubezpieczyciel zwraca wszelkie poniesione koszty. Opcja tego ubezpieczenia jest dodatkowo płatna i wynosi…..%ceny wyjazdu. Ubezpieczenie kosztów rezygnacji nie obejmuje kosztu biletu lotniczego (opcję taką można wykupić rezerwując swój bilet lotniczy)

Ogólne Warunki Ubezpieczenia znajdziesz TUTAJ

ZDROWIE – JAK MAM SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO WYJAZDU?

Przed każdym wyjazdem otrzymujesz od nas informacje organizacyjne dotyczące twojego wyjazdu dotyczące zalecanych szczepień i tego co zabrać ze sobą. W razie dodatkowych pytań skontaktuj się z nami.

CO ZE SOBĄ ZABRAĆ I JAK SIĘ SPAKOWAĆ NA WYJAZD?

Każdy uczestnik przed wyjazdem otrzymuje od nas niezbędne informacje dotyczące swojego wyjazdu. Między innymi o bezpieczeństwie w trakcie wyjazdu, szczepieniach, ubioru, walucie, oraz przykładową listę rzeczy, które warto ze sobą zabrać.

JAKĄ WALUTĘ ZABRAĆ ZE SOBĄ NA WYJAZD?

Zabierz ze sobą najbardziej popularne waluty (dolar lub euro). Lokalne pieniądze zakupisz na miejscu. Zabierz ze sobą kartę płatniczą z dostępem do konta walutowego. Informacje o orientacyjnych cenach na miejscu i walucie otrzymasz od nas przed wyjazdem drogą mailową w pakiecie informacyjnym.

JAK ZADBAĆ O DOKUMENTY I PIENIĄDZE W TRAKCIE PODRÓŻY?

Nigdy nie trzymaj wszystkich pieniędzy i dokumentów w jednym miejscu. Zrób na wszelki wypadek kserokopię dokumentów i schowaj ją głęboko w bagażu. Dodatkowo zrób skany lub zdjęcia dokumentów, żeby posiadać je w wersji elektronicznej.

CO OZNACZA, ŻE MÓJ WYJAZD JEST POWIERDZONY?

Status wyjazdu – potwierdzony, oznacza, że zebrała się minimalna liczba uczestników i wyjazd się odbędzie. Wyjazdy potwierdzają się w różnych terminach, jednak nie później niż 30 dni przed startem. Bilety lotnicze kupujemy dopiero po potwierdzeniu grupy. MTE Adventure Club nie ponosi odpowiedzialności za zakup biletu lotniczego, gdy wyprawa nie jest potwierdzona lub nie dojdzie do skutku. W przypadku grupy niepotwierdzonej MTE Adventure Club zwraca 100% wpłat wszystkim uczestnikom.

KIEDY OTRZYMAM INFORMACJE O GODZINE LOTU, ZBIÓRKI ORAZ KONTAKT DO LIDERA?

Wszystkie informacje przekażemy w najszybszym możliwym terminie , gdy status wyjazdu będzie potwierdzony.

WYJAZDY INDYWIDUALNE NA ZAMÓWIENIE

Od ponad 20stu lat podróżujemy po Świecie eksplorując coraz to nowe miejsca. Dlatego jeśli marzysz o podróży w miejsce, którego nie ma w naszej ofercie, skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla ciebie propozycję wyjazdu dla grupy i osób indywidualnych. Przekaż nam informacje jaki charakter ma mieć wyjazd, jaki standard, termin, a my zaprojektujemy go za ciebie.

JAK MOGĘ DOKONAĆ WPŁAT JEŚLI NIE POSIADAM KONTA WALUTOWEGO?

Numery kont
Nazwa Podmiotu : MTE S.C
Numery Rachunków Bankowych :
PLN : 52 1140 2004 0000 3702 7709 8208
USD : 09 1140 2004 0000 3912 0598 8441

EUR :  97 1140 2004 0000 3812 0598 8458